Vianočné trhy 2018 - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Vianočné trhy 2018

Predvianočný čas je v Bratislave neodmysliteľne spájaný s rozžiarenými ulicami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a remeselných výrobkov. Vitajte na bratislavských Vianočných trhoch!

KDE ICH NÁJDETE?
Vianočné trhy nájdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí. V posledných rokoch sa už rozrástli aj na iné miesta v centre, napríklad na námestie pred obchodným centrom Eurovea. Všetky ich spája neodolateľná vôňa a jedinečná atmosféra.

PROGRAM VIANOČNÝCH TRHOV 2018
ČO BY STE MALI NA BRATISLAVSKÝCH VIANOČNÝCH TRHOCH OCHUTNAŤ?
Ako v každom meste aj v Bratislave nájdete predovšetkým miestne špeciality. Výber je široký – nájdete veľa slaných aj sladkých pochúťok. Tu je zoznam dobrôt, ktoré by ste jednoznačne nemali vynechať:
Lokša
Husacina
Cigánska pečienka
Zemiaková placka
Štrúdľa
Varené víno – vyskúšajte lahodné lokálne víno.
Medovina – najstarší alkoholický nápoj Slovanov s množstvom vitamínov
Punč – na bratislavských Vianočných trhoch nájdete punče od výmyslu sveta

NECHAJTE SA PREKVAPIŤ
Okrem tradičných pochúťok sa oplatí experimentovať. Tento rok Vianočné trhy potešia napríklad milovníkov tatranského čaju. Hriaty tatranský čaj je skvelou zimnou vychytávkou. Na trhoch nájdete aj námornícky grog pre odvážnych (červené víno a rum) či punč s príchuťou levanduľa, mojito alebo absinth (turbo punč). Nechajte sa prekvapiť elixírom lásky a vychutnajte si lahodný burger s kačacím mäsom.

TRADIČNÉ REMESLÁ A HOME-MADE DARČEKY
Okrem gastronómie môžete potešiť seba aj najbližších home-made výrobkami a tradičnými suvenírmi. Na Vianočných trhoch nájdete voňavé sviečky, kožušinové čapice a šály, ručne vyrobené drevené hračky, šperky či knihy a mnohé iné. Možno tu nájdete aj originálny vianočný darček.

SPOZNAJTE MIESTNU KULTÚRU A ZABAVTE SA
Okrem skvelého jedla a drobností na pamiatku vám Vianočné trhy spríjemnia aj hudobné či tanečné  vystúpenia. Pravidelne tu vystupujú detské folklórne súbory, šťastie môžete mať aj na miestnych a capella spevákov či zahraničné hudobné skupiny.

Návrat na obsah