Venujte 30 minút slávy - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Venujte 30 minút slávy

Oslavami žijeme celý rok a chceme to povedať aj prostredníctvom spolupráce s významnými umelcami. Prijali pozvanie MMB a stali sa vyslancami desiatich múzeí. Programový cyklus Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je zárukou populárneho priblíženia a spoznania našich významných expozícii. Návštevníci sa stretnú s konkrétnym umelcom, ale zároveň aj s múzejníkmi. Spolu predstavia každé múzeum.

Stretnutie s Mariánom Labudom ml.
Na šieste stretnutie s témou Múzeum J. N. Hummela pozýva 16. 6. 2018, 14:30, do Faustovej siene v Starej radnici Marián Labuda ml. Teší sa na stretnutie s milovníkmi histórie a všetkými, ktorým história nášho mesta nie je ľahostajná. Sám hovorí: Lákalo by ma
stvárniť tohto skvelého skladateľa v jeho dobe. Naše dva svety – herecký a múzejný – sa vzácne dopĺňajú...
Marián Labuda bol nadšený komorným priestorom múzea – pôvabným záhradným domčekom, ktorý v skutočnosti nie je rodným domom J. N. Hummela. Pravý dom už nestojí a tieto dva objekty sú prepojené reliéfom, ktorý bol na pôvodnom rodnom dome Hummela a teraz je premiestnený na súčasný objekt múzea. Hummel v skutočnosti žil v Bratislave len v ranom detstve. Potom opustil svoje rodné mesto. Napriek tomu na neho nezabúdame. Bol žiakom Mozarta, Haydna, poznal Beethovena a iných hudobných velikánov a predovšetkým komponoval úchvatnú hudbu, ktorú obdivujeme dodnes. Krásne rodinné zázemie mu vytvárala jeho manželka, operná speváčka Elisabeth Röckelová. Do Bratislavy sa niekoľkokrát vrátil a koncertoval tu. Vo weimarskom dvornom divadle stihol uviesť do hudobného sveta, tesne pred svojou smrťou, svojho syna Eduarda.
Podujatie Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je už po šiestykrát prísľubom príjemnej atmosféry. Publikum získa pohľad umelca, ale aj odborníka – kurátora Mgr. Daniela Hupku, PhD. na danú tému. Opäť medzi návštevníkov prinesieme zbierkové predmety, ktorých sa bude dať dotknúť, avšak len v bielych rukavičkách. Hlavným prínosom podujatia je dozvedieť sa príbeh ďalšej expozície MMB.
V Detskom ateliéri Múzeum má budúcnosť pokračuje výtvarnú súťaž Tí, ktorí tvoria grafiky do budúcej knihy, majú možnosť opäť po prezentácii ilustrovať. DAMMB vypísalo výtvarnú súťaž pre všetky deti, ktoré budú pravidelne navštevovať podujatia s umelcami. Cieľom cyklu Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je vydať publikáciu o vzácnych chvíľach, ktorá sa stane v priebehu plynúceho času zaujímavým dokumentom v dejinách Múzea mesta Bratislavy.
2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky