TomiPopovic - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Dobré ráno Bratislava s Tomi PopovičomDnes k nám zavítal do štúdia Tomi Popovič, ktorý nám porozprával o svojich ránach, o svojich otcovských povinnostiach, o amerike a japoncoch. :)

Tomi Popovič
Narodil sa v Nitre, ale vyrastal v Bratislave, v osemnástich sa osamostatnil a odišiel hľadať šťastie v tom, čo ho bavilo a baví – v hudbe – rovno za veľkú mláku. A oplatilo sa.
Ako jediný slovák má na konte produkciu s menami ako Backstreet Boys, Michelle Williams z Destiny’s Child, Olivia Gunit, 50cent, Mary J Blidge, Babyface a s ďalšími. Predskokana robil spevákom Ne-yo a Fergie s Black Eyed Peas.
Jeho úspechy v Európe začali v Maďarsku, po vydaní singlu „Baby get down“ a neskôr s ňou bodoval aj doma na Slovensku. Doma je známejší len pár posledných rokov, keď sa po jedenástich rokoch rozhodol vrátiť do rodnej krajiny. Nie je to však jeho konečná zástavka, do USA sa chce ešte vrátiť ako producent.

Slovenskému publiku sa rozhodol venovať dôkladnejšie a okrem spustenia jeho anglických piesní, začal písať a produkovať aj piesne so slovenským textom. V súčasnosti boduje v rádiách s duetom s Darou Rolins „Nebo, Peklo, Raj“. Debutový album mu vyšiel v roku 2007 v USA, v Maďarsku, na Slovensku a dokonca v Japonsku. Práve japonskí fanúšikovia prejavili asi najväčší záujem. Skladba „You can tell me“ sa stala najsťahovanejšou v Japonsku.
Aj to bol určite dôvod, prečo spoločnosť SONY MUSIC JAPAN neváhala ani minútu a podpísala s Tomim zmluvu na druhý album. Tomi hosťoval na turné s The Backstreet Boys po Japonsku a dodnes je s členmi tejto svetoznámej kapely dobrý kamarát.
Tomi má už jedno manželstvo za sebou, momentálne chodí s bývalou rosničkou TV Markíza a moderátorkou show Slovensko má talent Barborou Rakovskou, ktorá mu 12. septembra 2010 porodila dcéru Amiu.

Singel "Je mi to jasné" je popové hudobné dielo s nádychom RnB. Hudobnú produkciu zastrešili Jozef Bubnár a Danny Grape, režisérske kreslo si podelili Double J so samotným spevákom a za celkový vizuál zodpovedá rovnako Double J. Scény vo videoklipe sa natáčali v Bratislave.
Tomi si na spoluprácu prizval aj mladú speváčku Ronie, ktorej predpovedá silnú budúcnosť. Piesňou dávajú silný odkaz o hodnotách dnešných dievčat.
„Videoklip zobrazuje dva svety žien, ktoré majú odlišné životné hodnoty, takže má mierne kontroverzný charakter. Spolu s Ronie sme vytvorili song, ktorým chceme odkázať dievčatám a ženám na Slovensku, aby si udržali svoj rešpekt, a vážili si samé seba,“ vysvetľuje hudobník.


Návrat na obsah