Tóny v tôni - Jazz pre dvoch - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Tóny v tôni - Jazz pre dvoch

Pozývame vás na posledný koncert sezóny, kde nám zahrajú Patrícia Páleníčková a Vlado Vizár.
Formácia „Jazz pre dvoch“ vznikla v roku 2013 na základe spoločného nápadu dvoch jazzových hudobníkov, ktorí pôsobia spoločne aj samostatne v rôznych známych slovenských jazzových orchestroch. Sólisti Vlado Vizár a Patrícia Páleníčková mali v úmysle vytvoriť komorné, nevšedné a zvukovo zaujímavé akustické spojenie gitary a trombónu obohatené spevom v striedajúcich sa témach a improvizáciách. V dobe rôznych elektronických hudobných pomôcok je čisté akustické prevedenie dôsledným zámerom tvorcov projektu.
Repertoár formácie je zostavený zo skladieb, ktoré pramenia z rovnakého osobného nadšenia pre swing, mainstream, bebop, traditional, latino, ktoré títo skúsení sólisti podávajú profesionálnym, im príznačným jazzovým podaním. Svojim širokým obsahom sa dokáže priblížiť publiku a splniť očakávania poslucháčov a milovníkov jazzu.

Patrícia Páleníčková - spev, gitara
Pôsobí na hudobnej scéne od roku 2001 pôvodne ako bendžistka, speváčka a kapelníčka orchestra The Original DixieBand Slovakia. V rokoch 2003-08 vyštudovala Ekonomickú fakultu UMB v Banskej Bystrici. Od roku 2005 je spoluzakladateľkou a spoluorganizátorkou pravidelného medzinárodného jazzového festivalu „Jazz Festival Špania Dolina“. Účinkovala na rôznych kultúrnych podujatiach, jazzových festivaloch na domácej scéne a v Európe. Spolupracuje s orchestrami Vlado Vizár Jazz Quartet, Revival & Traditional Jazz Band, poľskou formáciou Ragtime Banjo Band, Seredský Dixieland Band, s Lučeneckým Traditional Jazz Band-om a bratislavským Traditional Club Revival-om. Venuje sa tradičnému jazzu, swingu, ale aj bebopu a mainstreamu vo svojej jazzovej formácii Soft Jazz Society.

Vlado Vizár – trombón
Začínal v Banskej Bystrici ako kontrabasista, náväzne, v r. 1957-60 absolvoval súkromnú školu na trombón u prof. Galovca. V týchto rokoch aj člen „Banskobystrického dixielandu“. V rokoch 1961-67 vyštudoval Fakultu architektúry v Bratislave. V roku 1962 spoluzakladateľ „Revival Jazz Bandu“, neskôr dlhoročný člen „Traditional Clubu Bratislava“ a následne „Revival & Traditional Jazz Band-u“ (dodnes). Od roku 1998 kapelník orchestra „Vlado Vizár Jazz Quartet“. Orientácia na sólový swingový a mainstreamový trombón. V rokoch 1995-2001 absolvoval súkromnú školu v hre na trombón u Mgr. Miloša Pongráca, v rokoch 2006-2008 štúdium na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave, odbor Aranžovanie a Jazzová harmónia. Spolupráca so špičkovými domácimi aj zahraničnými sólistami (E.Wright, Lee Harper, S.Košvanec, Max Greger, Albert Nicholas, Pavol Polanský, a.i.) Spoluúčinkovanie na 17 albumoch LP a CD.
2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky