SWAP N Noizz & Nosene & Pomalo - Radio VIVA

Prejsť na obsah
SWAP N² Noizz & Nosene & Pomalo

Obnovte si šatník s dobrým pocitom! Vzájomná výmena oblečenia je účinný a priateľským spôsobom ako dať šatám druhú šancu a odbremeniť našu planétu od ďalších kôp nadbytočného oblečenia. Ako to funguje? Jednoducho! Stačí, keď k nám prídete so svojimi peknými kúskami, ktoré vás už omrzeli a vymeníte si ich za také, ktoré si získajú vaše srdce. Čo sa nepodarí vymeniť poteší občianske združenie MyMamy, ktoré pomáha týraným ženám. Ako sa hovorí: win-win situácia pre všetkých.

~ Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý funguje v zahraničí už niekoľko rokov a pomaly sa dostáva aj k nám. Znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

~ Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí.

~ Ako prebieha SWAP?
Za každý kus oblečenia, ktorý si so sebou prinesiete na výmenu dostanete jeden žetón a za jeden žetón si môžete odniesť jeden kus oblečenia. Oblečenie, ktoré prinesiete musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé a nepoškodené. A čo sa nám z nositeľných a kvalitných vecí nepodarí vymeniť, darujeme ich občianskemu združeniu MyMamy, ktoré sa venuje pomoci týraným ženám.

~ SWAP N²
je akcia skvelej značky NOSENE, ktorá dáva nový život nosenému oblečeniu s dobrým pocitom. SWAP N² ukrýva za sebou ešte jednu značku, a to urban magazín Noizz, ktorý nielen píše o zaujímavých a dobrých veciach, ale rád ich aj podporí, keď v nich vidí zmysel. SWAP N² sa koná v rámci Festivalu udržateľnosti POMALO na poschodí Starej tržnice. Vstup na SWAP je voľný s lístkom na festival.

Návrat na obsah