Sutaz futbal - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Hráme o zájazd na futbal Inter Miláno - SSC Neapol.
Pod s Rádiom Viva na futbal!

Hráme o zájazd pre 2 osoby na zápas INTER MILÁNO - SSC NEAPOL od CK SuperFanúšik! ⚽️🔝 Zažite atmosféru štadióna San Siro a pozrite si naživo súboj tímov slovenských hviezd Mareka Hamšíka a Milana Škriniara. 🤩
OTÁZKA: Koľko zápasov odohrali Hamšík a Škriniar dohromady za naše reprezentačné Áčko? Píšte do komentov na facebooku, žrebujeme v piatok! :)

​SSC Neapol je taliansky profesionálny futbalový klub so sídlom v meste Neapol. Pôvodne bol založený v roku 1904. Klub hrával počas svojej histórie väčšinu sezón na špici talianskeho futbalu. V Serie A hrajú po postupe z druhej ligy v sezóne 2007-08. Hráči Neapola nosia azurovo-modré dresy a vyhrali Serie A dvakrát (1986-87 a 1989-90). Taliansky pohár Coppa Italia päťkrát. Na európskej úrovni triumfovali v Pohári UEFA (1989).. Historicky je SSC Neapol deviatym najúspešnejším talianskym klubom a najúspešnejším klubom z Južného Talianska. Klub hrá svoje domáce zápas na štadióne Stadio San Paolo, ktorý má kapacitu 60 240 divákov. Pred sezónou trénera Sarriho vymenil Ancelotti, v kádri nastalo tiež zopár zmien. Odišli Reina (AC Milan), Jorginho (Chelsea), Zapata (Sampdoria), ktorých nahradili Ruiz (Betis), Verdi (Bologna), do brány prišiel Meret (Udinese).


Štadión Giuseppe Meazza, tiež známy ako San Siro, je futbalový štadión, ktorý sa nachádza v okrese San Siro v Miláne. Je domovom klubu AC Miláno a Inter Miláno. Má kapacitu 80,018 miest čo ho robí, jeden z top desiatich najväčších štadiónov v Európe a najväčším štadiónom v Taliansku. Dňa 3. marca 1980, ból štadión  pomenovaný na počesť Giuseppe Meazza, dvojnásobného víťaza Svetového pohára (1934, 1938), ktorý hral za Inter Miláno. San Siro je štadión 4. kategórie UEFA. Odohralo sa tu šesť zápasov MS 1990 a 4X finále UEFA Champions League (965, 1970 a 2001, 2016. Štadión sa používa aj pre koncerty a iné športové podujatia.


Zdroj illustrácie: Designed by Freepik
Návrat na obsah