Storytime - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Storytime

Silné príbehy dokážu zmeniť svet. Ako ich však vyrozprávať tak, aby zasiahli nás všetkých? Ako využiť silu fotografie, vytvoriť silný medzinárodný network alebo hovoriť o veľmi senzitívnej téme, tak, aby získala pozornosť širokej verejnosti? Na konferencii to ukážu profesionáli z rôznych kreatívnych oblastí, ktorých poslaním je hovoriť jednoducho aj o zložitých témach. Na javisku vystúpia hostia, ktorí sa celý život inšpirujú reálnymi postavami, hrdinami aj antihrdinami. Medzi spíkrami sú majstri pointy, autori, scenáristi, režiséri, novinári, publicisti. Vo svojich príbehoch ukazujú odvážnych jednotlivcov, pomáhajú odkrývať fakty, vyvracať klamstvá a každým kúskom textu, fotkou alebo videom dopĺňajú našu spoločnú pamäť. No sú to predovšetkým ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa príbeh krajín, v ktorých žijú, skončil happy endom.

"Storytelling" teda rozprávanie cez príbehy, je nová forma prezentácie myšlienok a propagácie, ktorá spôsobila revolúciu na poli marketingu. No o jej úspešnosti sa pomaly presviedčajú aj iné oblasti, vrátane občianskeho sektora. Mnoho kampaní potvrdzuje, že ide o zdroj výnimočne úspešnej komunikačnej stratégie vhodnej pre tak pre fundraising, ako aj pre prezentovanie cieľov a získanie nových členov alebo dobrovoľníkov. Je to tiež jedna z metód, ako zo svojej organizácie vybudovať silný a stabilný lovebrand.

Storytelling vyniká v mori informácii nad ostatnými a je pre publikum viac zrozumiteľný, ososbný, vyvoláva emóciu a autentický záujem.

Pretože je tento formát komunikácie na Slovensku ešte stále nepreskúmaný a mnohí ho iba začínajú objavovať, rozhodli sme sa Vám pomôcť a priniesť prvú konferenciu venovanú storytellingu na Slovensku. Účastníci konferencie získajú skúsenosti a nové schopnosti od svetových špičiek.

Okrem poľskej režisérky s príhovormi vystúpia napríklad scenárista kultového českého filmu Pelíšky a filmová dvojička Jana Hřebejka Petr Jarchovský. Je takisto držiteľom dvoch oscarových nominácií za filmy Musíme si pomáhat a Želary. Ďalšími potvrdenými hosťami sú holandská spisovateľka Manon Uphoff, ktorá v roku 1994 publikovala slávny príbeh Poep, na Oscara nominovaný katalánsky režisér Carles Bosch (dokumentárne snímky Balseros, Septiembres, Petitet a Bicycle, Spoon, Apple), rumunský investigatívny novinár Victor Ilie a slovenský sociológ a publicista Michal Vašečka.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky