Royal Moscow Ballet Bratislava 2018 - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Royal Moscow Ballet Bratislava 2018

Tak ako sa stalo už pravidlom, aj tento rok bude Bratislava svedkom prekrásneho baletného predstavenia v podaní popredného svetového súboru Royal Moscow Ballet.
Na hudbu P.I. Čajkovského zatancujú svetoznámi ruskí baletní umelci tradičnú choreografiu, ktorá rozpráva príbeh o zakliatej princeznej Odette a statočnom princovi Siegfriedovi.
Súbor Royal Moscow Ballet patrí medzi najprestížnejšie baletné súbory Ruska, ktoré je považované za kolísku baletného umenia.
Medzi jeho členov patria starostlivo vybraní tanečníci z celej krajiny.
Súbor žne úspechy na všetkých kontinentoch a právom patrí medzi najvyťaženejšie súbory sveta.

Čajkovského Labutie jazero
Ruský hudobný skladateľ, kritik a dirigent P.I.Čajkovskij, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov hudby 19. storočia, vytvoril balet Labutie jazero na motívy legendy o sile lásky.
Dej slávneho baletného predstavenia hovorí o spanilej princeznej Odette, ktorú zaklial zlý čarodejník Červenobradý na labuť. Princeznú si zamiloval princ Siegfried, ktorý jej sľúbil vyslobodenie. Na oslavu princových narodenín však príde čarodejník so svojou dcérou Odíliou, ktorej pričaroval podobu princeznej Odetty. Princ pascu neodhalí a falošnej princeznej sľúbi večnú lásku.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky