Reggae Callin - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Reggae Callin': Biga*Ranx

Pripravte sa, bude horúco – čaká nás celonočná jazda žánrami reggae, dancehall, hip-hop a bass music! KC Dunaj prvú novembrovú sobotu rozpáli jedno z najzaujímavejších mien súčasnej francúzskej scény, talentovaný raggamuffin BIGA*RANX. Zaostávať nebudú a horúce rytmy prinesú aj domáci Pokyman & Lukie Fwd, Zugree a DJ Simple Sample.

BIGA*RANX
Talentovaný francúzsky raggamuffin, DJ, producent a hudobný experimentátor. Začal tvoriť už vo svojich trinástich rokoch, inšpirovaný jamajskou kultúrou a ovplyvnený menami ako Super Cat, Alton Ellis, Vybz Kartel či americkými produkciami. Vďaka undergroundovej elektronickej scéne v Londýne si zamiloval štýly ako drum&bass a dubstep, ktoré sa nebojí kombinovať s jeho obľúbeným digital raggamuffin štýlom. Prelom v jeho kariére nastal v roku 2008, kedy stretol Josepha Cottona. Ten mladému Biga navrhol, aby si k menu pridal prívlastok Ranx s odkazom na jeho vokálny štýl a štýlovo spriaznených predchodcov. Spolupráca s Cottonom vyvrcholila skvelými trackmi „Air France Anthem“ a „It’s a Shame“, ktoré obleteli celý svet. Multižánrový BIGA*RANX svoju schopnosť napredovať dokázal aj na svojom zatiaľ poslednom albume “1988” (2017), v rámci ktorého vytvoril nový hudobne originálny žáner s názvom vapor reggae. Jedno z najzaujímavejších mien súčasnej francúzskej scény ste tento rok v auguste mohli vidieť aj na festivale Uprising.

POKYMAN & LUKIE FWD (FORWARD)
Sólo projekt členov kapely Medial Banana – speváka Pokymana a hudobného producenta Lukie FWD, sa nesie v žánroch rub’a’dub, reggae a dancehallu. Pokyho štýl, prísny spev a rýchly raggamuffin dodávajú energiu spoločne s live melodicou v podaní Lukie FWD. Táto zohratá dvojica, ktorá už čoskoro vydá svoj prvý album, nedávno predstavila prvé dva single General a Nechaj Môj Weed.

ZUGREE
Zugree je mladá reggae nadšenkyňa, ktorá sa objavila už na všetkých reggae/dancehall parties Slovenska, počnúc Galota Festom, cez Flight to Jamaica, Reggae Callin', Balkan Bashavel až po Uprising festival. Počas večera sa môžete tešiť na jej selekciu tých najlepších hitov z reggae, dancehall či world music.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky