Portugalsko a Azory - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Svetobežnícke KINO v Bratislave - Portugalsko a Azory

Aj keď Azory neodmysliteľne patria k Portugalsku, iba ťažko ich spojiť do jedného cestovateľského plánu. Večernému programu v kine sa ale medze nekladú. O prírodných krásach, bohatej kultúre a histórii oboch destinácií nám v tento večer príde porozprávať archeológ, svetobežník a náš dlhoročný sprievodca Zdenko Somorovský. Zdenko je zároveň vášnivým fotografom, prostredníctvom jeho záberov budete mať na pár hodín možnosť opustiť svoj denný stereotyp a poprechádzať sa spolu s ním Portugalskom a Azorskými ostrovmi.

18:30 - 19:45 - PORTUGALSKO
Portugalsko, krajina, ktorá bola v stredoveku označovaná za „kraj sveta“, sa neskôr vyvinula do najdlhšie existujúceho koloniálneho impéria. Zámorské plavby a objavy, maurská kultúra, jedinečná príroda, to všetko sa podpísalo na dnešnom obraze Portugalska. Počas tohto premietania budete mať pocit, že popíjate „portské“ a počúvate tradičné ľudové melódie...

20:00 - 21:15 - AZORY
Deväť „kúskov“ zeme vynárajúcich sa z oceánu a na nich zelené kopce akoby potiahnuté zamatom, rozľahlé pastviny oddelené veľkými fialovými hortenziami, ktoré z diaľky vyzerajú ako fialové stužky, dedinky a mestečká so svojou jedinečnou architektúrou, ananásové a čajové plantáže, jazerá v kráteroch sopiek... Také sú Azory, ostrovy, ktoré mnohí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy. Najzápadnejšie exotické územie Európy, ktoré ešte stále ostáva veľkou neznámou.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky