Peter Bič Projekt - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Peter Bič Projekt predstavuje singel „Skúšame sa nájsť“



Do rádia Viva privítal po dlhej dobe Peter Bič Projekt aj s novým hlasom speváčky Viktórie.

Skupina Peter Bič Project patrí medzi najobľúbenejšie súčasné slovenské kapely a jej tvorbu poslucháčom komerčných rádií určite netreba predstavovať. Skladby z ostatného albumu Dream - Where Did You Go a Skúšame sa nájsť - patrili vlani medzi najhranejšie domáce single, a tak sa kapela okolo Petra Biča veľkú časť roka držala na popredných priečkach rebríčka hranosti IFPI.
Kým predchádzajúca tvorba bola takmer výhradne v anglickom jazyku, po príchode novej speváčky sa kapela rozhodla, že je čas na zmenu. Nedívaj sa tak je v krátkom čase už ich druhým slovensky spievaným singlom.
Skupina po spomínanom albume Dream je znova zatvorená v nahrávacom štúdiu a pracujú na ďalšom albume. Peter nám porozprával, kde sa necháva inšpirovať a čo počúva, keď práve neskladá s členmi kapely.
Horúca novinka „Nedívaj sa tak“ sa, možno znie hrozivo, no opak je pravdou. Singel je o láske, konkrétnejšie aká je láska krásna v počiatku. Vlado Krausz napísal nádherný text, na ktorý je Peťo hrdý. Videoklip sa prekvapivo natáčal v kine a režíroval ho Ján Varchol, ktorý robil videoklip aj k pesničke „Skúšame sa nájsť“. Pochválili sa, že budú vystupovať na mnohých námestiach a festivaloch. A je dôležité, že ich stále baví tvoriť.






Návrat na obsah