Pavol Frešo - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Pavol Frešo predstavuje Family park v PetržalkeV pondelok, 24. júla, bol u nás v štúdiu Rádia VIVA aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo. Prišiel nám porozprávať o novom Family parku, ktorý má vyrásť v Petržalke.

Pavol Frešo nám prezradil aj niečo zo svojho súkromia. Svoju dovolenku si kúskuje, už na nejakej bol, ale kvôli rodine si ešte časť dovolenkovej skladačky musí prispôsobiť a vystavať. Konkrétne o Family parku nám prezradil, že sa tento park chystá už niekoľko rokov. No problémy pri minulom projekte nedovolili, aby v Petržalke niečo také vyrástlo. Keď sa toto miesto dostalo pod ruky pána Pavla Freša, začalo sa hovoriť o dvoch možnostiach využitia priestoru. Buď v Petržalke vyrastie nový Family park alebo sa pozemky rozpredajú a postavia sa tam paneláky.  
Súťaž o Family park schválili jednoznačne všetci poslanci bratislavskej župy. Inšpiráciu na vizuál parku naberáme v zahraničí, konkrétne v Čechách a Rakúsku. Víťaz súťaže bude vyhlásený v septembri a dúfa sa, že sa prihlási čo najviac zahraničných investorov. Idea Family parku presvedčila preto, lebo to môže byť nová atrakcia, kde sa prídu pozrieť nie len ľudia z bratislavského regiónu, ale aj z celého Slovenska. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, nám na záver prezradil, že tento park nie je miestom len pre deti, ale aj pre ich rodičov a celé rodiny.Návrat na obsah