nocaden - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Eva v štúdiu vyspovedala skupinu nocadeňDnes sme tu mali špeciálnu návštevu. Kapelka NOCADEŇ u nás predstavila svoju novinku Čítaš mi z pier.

nocadeň
Košická skupina Nocadeň robí slovenskému popu dobré meno už 20 rokov. Predvlani vydala výborný album Pozemskí astronauti a vďaka úspešným singlom V nás, Havran a Papierové kone sa po dlhých rokoch vrátila na vrchné priečky rebríčka hranosti. A pritom sa ani trochu nespreneverila svojmu zvuku inšpirovanému skôr alternatívnym rockom ako súčasným mainstreamom.
Hudobníci do svojej čisto mužskej zostavy tentokrát vpustili aj ženu. "Je ňou Karolína Majerníková, známa aj pod menom Lina Mayer. Ako dodal spevák, textár a skladateľ, už pri písaní textu mu bolo jasné, že je v skladbe potrebný ženský vokál. "Napísal som slohu, ktorá jasne evokovala, že ju má spievať žena. S Karolínou na seba zároveň narážame pomerne často, keďže máme spoločných známych a ona zas má našu hudbu pomerne dobre zmapovanú, takže dohoda bola otázkou niekoľkých sekúnd," prezradil Kopina.
Na nahrávke sa okrem Liny Mayer objavili aj hostia, s ktorými Nocadeň spolupracovali na albume Pozemskí astronauti (2015) - producent Vlado "Randy" Gnepa, gitarista Martin Krajčír z The Ills, klávesák Jakub Tvrdík z kapely Billy Barman a spevák, gitarista a skladateľ skupiny Raindown Peter Debnár. Záverečnú zvukovú úpravu hudobníci zverili opäť do rúk svetovo uznávanému zvukovému majstrovi a dvojnásobnému držiteľovi Grammy Vladovi Mellerovi.
Skupina má na zverejnenie novej tvorby už necelé dva roky po vydaní albumu veľmi dobrý dôvod. Vznikla totiž v roku 1997, takže tento rok oslavuje 20 rokov na scéne. Pri tejto príležitosti vydá výberový album, na ktorom sa bude okrem spolupráce s Linou Mayer nachádzať aj niekoľko ďalších nových piesní.

Návrat na obsah