Noc cestovateľov - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Noc cestovateľov

Ostrieľaní cestovatelia sa s vami na Noc cestovateľov podelia o inšpiratívne prednášky, ktoré vás prenesú na vrcholy 8000-oviek v pohorí Karakoram, do tyrkysových vôd na Maldivách a k čarokrásnym panorámam Havajských ostrovov. A aby toho nebolo málo - uvidíte, ako sa dá bez jediného centu dostať na iný kontinent!

Hosťami na Noc cestovateľov budú:
Michal Gabriž, http://michalgabriz.com: "Bez nosičov a kyslíka po pakistanských veľhorách - Karakoram"
Pavol Kabát - Mr. Coat on the road: "Tri tváre Havaja" - Havajské ostrovy - Oahu, Maui a Kauai
Alexandra Kovacova - Crazy Sexy Fun Traveler: "Prečo by si mal aspoň raz za život navštíviť Maldivy"
Matúš Tajcnár & Michal Hefe Dubovan - Adventure Hunters: "Bez peňazí do Afriky - #ZAROZOK2"

Viac o našich hosťoch:

Michal Gabriž
Do hôr začal chodiť už ako malý chlapec, najskôr trampsky, turisticky a posledných 10 rokov aj lezecky. K vyšším horám pričuchol prvý krát v 18-tich, kedy vystúpil na vrchol Mt. Blancu. "Opantali si ma hlavne vysoké kopce, pre svoju komplexnosť a zvláštne čaro. Doteraz som sa zúčastnil 7-mich expedícií do Nepálskych Himalájí a Pamíru. V súčasnosti sa moje plány a sny týkajú hlavne expedičného pôsobenia v malých tímoch na vysokých kopcoch v čo načistejšom štýle."
Na Noci prehovorí o tohtoročnej veľkej výprave do druhého najvyššieho pohoria na svete, Karakoram v Pakistane, o osemtisícových kopcoch Gasherbrum a jednej z najkrajších horských oblastí sveta - údolí ľadovcov Baltoro v okolí slávnej hory K2. Prezradí tiež, čo zažíva človek v obrovských výškach a prečo je také ťažké zohnať financie na expedície.

Pavol Kabát
"Trvalo mi 27 rokov, kým som prišiel na to, čo ma naozaj baví a napĺňa, o to intenzívnejšie som sa vrhol na cestovanie v snahe dobehnúť stratený čas. Mojím cieľom je hlavne pobaviť a rozosmiať ľudí, ktorí mi venujú svoj čas." Na Noci cestovateľov vám priblíži krásu Havajských ostrovov - Oahu, Maui a Kauai. A vopred varuje - ak si užívate ležanie pri vode a bohapusté ničnerobenie - Havaju sa vyhnite veľkým oblúkom, išli by ste sami proti sebe. Pláže sú tam síce nádherné a nie je ich málo, ale k tým najväčším peckám si to často treba vyšľapať! Konieckoncov, fotky vás o tom presvedčia.

Alexandra Kovacova
Alexandra Kováčová zo Sniny sa profesionálne živí blogom o cestovaní Crazy Sexy Fun Traveler už od roku 2010 odkedy nechala prácu letušky. Vďaka blogu navštívila už 57 krajín sveta, kde spolupracuje s rôznymi firmami, ktorým robí na blogu reklamu. Popri cestovaní sa venuje aj joge a ako vegánka inšpiruje ostatných vo vedení zdravého životného štýlu. Prečo by ste mali Maldivy navštíviť čím skôr a čo ste o živote miestnych ľudí nevedeli - to vám prezradí už 20.08. v KC Dunaj.

Matúš Tajcnár & Michal Hefe Dubovan
"Po našej prvej ceste po Európe, na ktorú sme sa vydali bez peňazí len s 24 rožkami, sme sa rozhodli dvihnúť latku a dostať sa na iný kontinent. Afrika. 9 štátov, 2 kontinenty, 3500km, za 10 dní a bez jediného centu. Znova len s rožkami, našim odhodlaním."
A ako prišli na nápad cestovania za rožok? "Nápad cestovať len #ZAROZOK, sme odvodili od myšlienky slobody. Je to demonštrácia toho, že človek dokáže všetko čo chce, ak si za tým ide, je dostatočne vytrvalý a nájde si vlastnú cestu. Inšpirovala nás taktiež cesta "Can you make it" od RedBullu, na ktorú sme sa hlásili a nezobrali nás. Tak sme zobrali osud do vlastných rúk a vyrazili na vlastnú päsť. Radi vám o tom porozprávame."

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky