Noémi Kolčáková Szakállová - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Noémi Kolčáková Szakállová - Ružinovská galéria

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Noémi Kolčákovej Szakállovej do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov. Spolu s kurátorkou Máriou Horváthovou ju otvorí starosta Ružinova Dušan Pekár s názvom Mágia farby a to v stredu, 20. júna o 18.00 hod. Výstava obrazov potrvá do 28. augusta 2018.

Noémi Kolčáková Szakállová
Maliarska tvorba Noemi Kolcakova Szakallova je neobyčajne presvedčivá a diváka očarí erupciou farieb, gracióznosťou gesta a veľkorysosťou tvarov. I keď na prvý pohľad pôsobí ako spontánny a veľmi expresívny prejav je prekvapivo vyvážená a štýlovo čistá. Je zrkadlom rýdzo ženského sveta videného však očami ženy priekopníčky, ktorá sebavedome búra bariéry a maľuje svoje pocity, svoje predstavy a trocha aj samú seba. Hrdinkami Noéminých obrazov sú temer výlučne ženy. Krásne, sebavedomé, odvážne a plné života. Biele i čierne, oblečené i polonahé, zmyselné i vážne. Bohyne i osobnosti umenia, módy či veľkého sveta, ale i anonymné dievčatá plné života a optimizmu.

Farba je pre Noémi základným a rozhodujúcim médiom. Vníma jej magickú silu, jemnosť lazúr i štruktúru pást, ale najmä schopnosť vstrebávať i vyžarovať svetlá a tiene a tlmočiť tajomnú reč symbolov. Noémi túto jedinečnú farbu často „spúta“ pevnou a dynamickou kresbou, ktorá tlmočí gestá, umocňuje výraz, buduje kompozičnú osnovu. Práve tá dodáva jej dielam punc jedinečnosti a aktuálnosti.

Návrat na obsah