Miro Jaroš a Rado Augustín - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Dominika Mirgová a ADiss predstavili novú skladbu s názvom „Noc patrí nám“.Binďo neváhal a hneď začiatkom roka Mira vyspovedal. Zistil, aké mal sviatky a aj si ho hneď vyskúšal. Spolu s Radom Augustínom u nás predstavili Telekom detský festival. Tvorcom celého projektu je Rado Augustín.

Štvrtý ročník festivalu sa bude konať 16. februára 2019 v Bory Mall. Téma je Magentový cirkus. Návštevníci sa preto môžu tešiť na bubnujúcich klaunov, mímov a akrobatov. Organizátori pripravili aj Veľkú Lego zónu a Minicraft zónu. Na Telekom detskom festivale zažijete Mici a Mňau, kohútika Ťukiho a zaja Turba, ale aj hodinový koncert Mira Jaroša. Hlavným cieľom projektu je edukovať, informovať a vzdelávať najmä dospelých a pomôcť zodpovedať dôležité otázky týkajúce sa života nielen rodičov, ale aj detí.

Miro Jaroš vyrástol v Tepličke nad Váhom. Od detstva sa zaujímal o hudbu a sníval o kariére speváka. Na istý čas odišiel do Izraela, kde spieval v reklamách, zahral si v Oskarom ocenenom filme What a wonderful place a pracoval v štúdiu hitmakera Gerryho Wlodawskeho. Po štyroch rokoch sa vrátil a hneď zožal úspech v prvej verzii Superstar na Slovensku, kde skončil šiesty. Prelomový rádiový hit vznikol v roku 2007 – Tlaková níž. Druhý sólový album Tlaková níž priniesol aj ďalšie hity: Obyčajný, Spadla z oblakov či Na dne mora. Ďalší, v poradí tretí album Tráva musí rásť sa stal najsinglovejším albumom na Slovensku.
Najúspešnejším singlom sa stal Čierny dážď, na vrchole najhranejších slovenských skladieb roku 2010 bol tri týždne. Začal pracovať aj ako autor piesní pre iných interpretov. Dominike Mirgovej napísal prelomový singel Nová. Práve s ním prerazila. V roku 2013 napísal prvú pesničku pre deti, volala sa Veselé zúbky. Po nej prišli ďalšie motivačné pesničky pre deti a dnes už aj knihy. V roku 2014 vydal prvý album pre deti „Pesničky pre ne/poslušné deti“. Dnes má na konte už dva detské albumy a na Vianoce 2016 si spravil radosť albumom „Tešíme sa na Ježiška“, za ktorý dostal dvojnásobnú platinovú platňu.
Návrat na obsah