Mirka Strokova - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Super účes s Miroslavou StrokovouDnes k nám zavítala do štúdia majsterka Európy v kreatívnych účesoch - Miroslava Stroková, ktorá nám porozprávala o tvorbe kreatívnych účesov, trendoch roku 2017, majstrovstvách Európy a čo to všetko obnáša.

Ako prebieha príprava na súťaž? Najskôr treba absolvovať majstrovstvá Slovenska v účesovej tvorbe, ktoré organizuje spoločenstvo kaderníkov a až po nich sú vyslaní jednotlivci na majstrovstvá Európy, alebo majstrovstvá sveta. Súťaž má dané pevné podmienky, súťaží sa na čas a účes si treba natrénovať tak, aby sa na súťaži dal urobiť za 15 minút. Účesy sa pripravujú na umelých hlavách na statívoch z vlasov jaka. Všetok materiál je vo finančnej réžii súťažiacich.
Na súťaži bolo zúčastnených 44 krajín. Všetko je vopred pevne naplánované a organizované. Súťaž trvá dva dni. Súťaží sa v rôznych kategóriách, ako napr. svadobné účesy, kreatívne módne účesy, pánska klasika, pánsky moderný účes, total look, nechty, makeupy a pod.
Účes, ktorý je na fotografiách nevymýšlala Mirka sama, bol navrhnutý s pomocou nemeckého trénera Joachim Wolfa. Príprava na majstrovstá zabrala 5 mesiacov, počas ktorých nebol čas na žiadne víkendy či letné dovolenky. Výhrou bolo zadosťučinenie za všetok čas venovaný príprave.
Miroslava Stroková nám ešte prezradila pikošky zo svojho bežného kaderníckeho života, o tom ako spoznáme dobrého kaderníka, o spokojnosti jej zákazníčiek a terapeutickom účinku návštevy kaderníckeho salónu.


Návrat na obsah