Matúš Vallo - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Primátor Bratislavy Matúš Vallo v našej rannej šou.Primátor Bratislavy Matúš Vallo nás poctil svojou návštevou v našej rannej šou- Dobré ráno s Lukim a Zuzkou.

Rodený bratislavčan Matúš Vallo v hlavnej úlohe primátora je aj architekt, mestský aktivista, hudobník a ešte autor návodu Plán Bratislava. Pre Bratislavu chce oddané vedenie mesta,využiť potenciál Bratislavy, najmä v šikovných a motivovaných ľudoch, ktorý tu žijú.

V našej šou sa objavil po prvých 100 dňoch svôjho pôsobenia. Predstavil nám, už niekoľko úspešne zrealizovaných cieľov v spolupráci s mestským zastupiteľstvom, k cieľom patrí metropolitný inštitút Bratislava, posilnená mestská polícia a daľšie. Ako ďaľšiu métu plánuje programovateľné vyhlásenie mesta, appka ktorá bude ukazovať zrealizované nápady. Najdôležitejší highlight je pre Valla rozpočet Bratislavy. Na otázku ako zároveň zvláda svoju kapelu PARA a funkciu primátora mal jasnú odpoveď a to, že kapela musí počkať, keď treba. Založenie infolinky dosiahlo v jeho očiach veľký úspech. Hlavná myšlienka bola ,aby sťažnosti od občanov mohli padnúť na ramená mesta. Veľká vďaka patrí aj mestskej polícii, ktorá na všetkom participovala.

Návrat na obsah