Maros Kramar - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Maroš Kramár - Tajomné variácieZažili ste s nami pekné popoludie s hercom Marošom Kramárom, ktorý prezentoval predstavenie Tajomné variácie.

V jednom z najkrajších bratislavských domov na ulici Fraňa Kráľa 1, ktorý je kultúrnou pamiatkou, má svoj niekdajší staromládenecký podkrovný byt herec Maroš Kramár. Jeho obývačka, ktorej súčasťou je aj dvanásť metrov vysoká veža, poodhalí hru francúzskeho spisovateľa, dramatika, režiséra a prekladateľa Érica-Emmanuela Schmitta Tajomné variácie v réžii ukrajinského režiséra Valentina Kozmenka-Delinde.
Bytové divadlo vo svete nie je novinkou. Jeho čaro sa vám prostredníctvom privátnych večierkov snaží priblížiť Maroš Kramár priamo vo svojom byte. Veď si len predstavte uzavretú spoločnosť, sedíte so svojimi priateľmi, alebo kolegami v unikátnom komornom priestore, v pohodlí štýlovej obývačky ochutnávate vyberané vína a neformálne debatujete s umelcami, ktorí vás vtiahnu do tajomného príbehu. Hovorí sa tomu dokonalý zážitok. Komorné večierky dokážu naraz uspokojiť tridsať hostí.

TAJOMNÉ VARIÁCIE
Tajomné variácie sú príbehom spisovateľa a nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Abela Znorka (Maroš Kramár), ktorý žije sám, ďaleko od ľudí a civilizácie na ostrove v Nórskom mori a novinára zo Sortlendu, Erika Larsena (Juraj Hrčka), ktorý má so spisovateľom záujem urobiť rozhovor. Rozhovor o poslednom Znorkovom románe, ktorým je korešpondencia medzi spisovateľom a neznámou ženou je však iba zámienka. Larsena motivuje tajomstvo zistiť, komu je kniha venovaná. Komu patria iniciály "HM"? Kto je "HM"? Aká je súvislosť medzi ním a tou ženou?
Prekvapenia sprevádzajúce ich prerušovaný dialóg odhalia svoje tajomstvá. Dve protichodné predstavy o láske medzi mužom a ženou: láskou krátkou a vášnivou v porovnaní s láskou vernou a trvácnou.


Návrat na obsah