Lunetic tour 20rokov - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Lunetic tour 20rokov 15.11.2018 Bratislava

Legendárny hudobný fenomén 90. rokov vyráža na spomienkové turné pri príležitosti 20. výročia na scéne. Na všetkých koncertoch vystúpi v pôvodnej 4-člennej zostave s Martinom Kociánom a v sprievode živej kapely.

Lunetic je česká hudobná skupina. Jej členmi sú Václav Jelínek, David Škach, Martin Kocián a Aleš Lehký. Skupina sa preslávila predovšetkým na konci 90. rokov 20. storočia. Kapelu založili v roku 1995 Martin Kocián a Aleš Lehký. Keď členovia vymýšľali názov pre skupinu, napadlo ich anglické Lunatic (blázni, šialenci). Aby ho trochu počeštili, zmenili toto slovo na Lunetic.
V roku 1998 prišiel veľký zlom, keď si ich všimol producent Stano Šimor. Lunetic začali spievať po česky, napísali hit "Mama" a začali moderovať televíznu hitparádu ESO. Hit "Mama" sa rýchlo uchytil a skupina Lunetic sa dostala na predné priečky českých hitparád. Táto obľuba trvala v rokoch 1998 - 2000, kedy kapela získala tretie miesto na Českom slávikovi.
Skupina sa rozpadla v roku 2003. Po rozpade sa ešte snažil uchytiť Václav Jelínek, keď vydal rockovo ladené album Pod vodou. Vlastné CD tiež vydal Martin Kocián. Členovia Lunetic sa dali znovu dohromady v roku 2008. Vydali nový album so všetkými svojimi najväčšími hitmi a DVD so všetkými videoklipmi. K tejto príležitosti usporiadali dva koncerty - v Prahe a v Liberci.
V roku 2011 vydali zatiaľ posledný album Na vlnách, ktorý je celý autorský. Producentom je Václav Jelínek.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky