Juraj Hnilica - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Spoko z kapely Smola a Hrušky nám prišiel predstaviť ich nový vianočný singel „Na Vianoce patríme k sebe“.V utorok 14. decembra priniesol pozitívnu náladu do ranného vysielania so Zuzkou a Lukim, večne vysmiaty Juraj „Ďuri“ Hnilica.

Vydal nové, v poradí druhé CD, ktoré pomenoval Slnečný. Našej dvojici porozprával, ako vznikal album a aj to, prečo v tomto predvianočnom období nevydal žiadny vianočný singel. Na svoje „ druhé dieťatko“ ( druhý album) je hrdý. Nahrával vo vlastnom štúdiu, ktoré si sám vybudoval rukami a najmä srdcom.
Možno ste o ňom nevedeli, ale v minulosti sa zameriaval na punkovú hudbu. Bol členom skupiny Bačová fujara. Hudobník z Martina nám na otázku, či hrá radšej sám alebo s kapelou povedal, že záleží od toho kde hrajú. Obľubuje ale vystupovať aj samostatne, podľa jeho slov je to nežnejšie a dá sa nabaliť aj viac báb.
Jeho osobitý a osobný prístup k tvorbe je badať v každej novej skladbe. Ich počúvanie je ako keby ste listovali v Jurajovom denníku, v ktorom hlavnou témou je rodina, láska, úsmev, vďačnosť a dobro. Niekto môže namietať, že v dvanástich skladbách je až moc veľa priamočiarosti a optimizmu, že dnešný svet až taký pekný nie je. Ale pre Juraja je. Pre neho je slnečný a plný farieb.   
Juraj bude krstiť nové CD „ Slnečný“ 27. decembra v Martine.
Návrat na obsah