Indietronica - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Indietronica

Chytľavá kombinácia indie music a elektroniky pre mestských dobrodruhov! Ponorte sa do melodických liniek a úderných rytmov oceňované elektronického projektu Bulp, ktorý svojim koncertom rozvibruje klubovú atmosféru. Na jazdu naprieč tým najlepším posledných desaťročí nás vezmú DJi Nestačilo a Lilian Remains.

Bulp
je projekt, ktorý na našu scénu priniesol elektronickú hudbu s melodickým srdcom. Bulp je umelecké alter ego mladého producenta Sama Štefanca, ku ktorému sa neskôr pripojila jeho sestra Jana. Ich hudba sa zakladá na kombinácii melodických liniek, úderných rytmov, melancholických či pozitívnych motívov. Bulp debutoval vydareným singlom Far Light, po ktorom nasledovalo EP Endian. Minulý rok k nim pridali svoj debutový album Yrsa. Projekt Bulp za neho získal v ankete Radio_Head Awards 2017 cenu za nahrávku roka v kategórii elektronická hudba. Dva roky predtým získal Bulp ocenenie Objav roka.

Lilian Remains
hráva na parties, ktoré holdujú žánrom ako goth, post punk, darkwave a EBM. Jej hudobný vkus však siaha ďalej do minulosti a je ovplyvnený rockovou scénou, od 60. rokov až po súčasnosť. na Indietronice v jej setliste preto určite nebudú chýbať kapely ako Black Rebel Motorcycle Club, Night Beats, Kasabian či The Raveonettes.

DJ Nestačilo
Preferuje skladby zo žánru indie, rock a balkan, preto v jeho sete večer okrem indie zaznie aj trocha žánrovej pestrosti. Na Indietronice isto zahrá rezké hity od Franz Ferdinand, Metronomy, Mando Diao, The Black Keys, ktoré isto nevynechá.

Návrat na obsah