Iconito a Zlaté husle - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Kristian Dufinec (Iconito) a Martin Sleziak (Zlaté husle) predstavujú „Slovenské devy“.Na návšteve sme privítali primáša Zlatých huslí Martina Sleziaka a speváka Iconita Kristiána Dufinca, ktorí nám porozprávali ako vznikala ich nová spoločná pieseň Slovenské devy.

Na návšteve sme privítali primáša Zlatých huslí Martina Sleziaka a speváka Iconita Kristiána Dufinca, ktorí nám porozprávali ako vznikala ich nová spoločná pieseň Slovenské devy.
Kapela Iconito v spolupráci s orchestrom Zlaté husle (členovia orchestra Lúčnice) vkusne nadviazala na súčasný trend, v ktorom sa ľudové prvky dostávajú do každodenného spoločenského života, a teda aj do pop-rockových skladieb. Novú pieseň produkoval Igor Timko zo skupiny No Name. Slovenské devy je krásna pieseň a je jasným dôkazom toho, že chémia funguje," prezradil Igor Timko.
Nemalú zásluhu na výslednej podobe skladby má tiež skladateľ a aranžér Peter Jantoščiak, ktorý sa postaral o aranžmán orchestra. V piesni okrem členov skupiny Iconito účinkujú aj zboristi Lúčnice a hráč na hoboj zo Slovenskej filharmónie Igor Fáber. Autor hudby aj textu Kristián Dufinec v novinke parafrázuje slová klasika Milana Lasicu, že na Slovensku máme toľko krásnych žien, že sa budete zbytočne otáčať za jednou, pretože oproti ide hneď ďalšia. Túto myšlienku umocňuje aj prítomnosť finalistiek súťaže Miss Folklór vo videoklipe, ktorý je postavený na čistote, nevinnosti a kráse nielen slovenských dievčat, ale aj samotného folklóru a prírody, ktorou je inšpirovaný.
Riaditeľka čoraz populárnejšej súťaže krásy Barbora Palovičová spoluprácu s mladou kapelou privítala s nadšením, a tak sa nakrúcanie klipu odohralo na Donovaloch v rámci sústredenia finalistiek aktuálneho ročníka súťaže. Skladba Slovenské devy sa stala hymnou tejto súťaže. Podľa kapely Iconito má nová pieseň s názvom Slovenské devy potenciál nadviazať na úspech rockových ľudoviek od Elánu ako Od Tatier k Dunaju či Tanečnice z Lúčnice.

Návrat na obsah