Galapágy & Ekvádor a Kirgizsko - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Cestami necestami #28 - Galapágy & Ekvádor a Kirgizsko

Pravidelné 28. pokračovanie prezentácií Cestami necestami v bratislavskej Nervose. Zablúdime do národných parkov v Amazónii, no navštívime aj horské oblasti v Andách, vyberiem sa na túry cez zabudnuté miesta v Kirkizsku a na záver nás čaká Darwinovská perla - Galapágy.

19:00 Peter Dvorák - Za najväčšími korytnačkami sveta
Počas prezentácie predstavím rôzne tváre tejto malej juhoamerickej krajiny ležiacej na rovníku. Napriek pomerne malej rozlohe má určite čo ponúknuť: viacdňový trek v Andách, na ktorého konci nájdete krásne kráterové jazero s tyrkysovou farbou. Priaznivci adrenalínových športov by určite mali zavítať do horského mestečka Baňos, kde nájdu všetko od raftingu, canyoningu, zjazdu až po zip lines. Ekvádor má jedny z najdostupnejších národných parkov v Amazónii, ktoré sú svetoznáme svojou biodiverzitou, žiaľ ropný boom pomaly ukrajuje z ich rozlohy. A ako čerešnička na torte ležia približne tisíc kilometrov od pobrežia Galapágy, ostrovy kde sa budete cítiť ako v praveku. Pri bicyklovaní natrafíte na obrovské korytnačky a na plážach sa budete opaľovať vedľa krásnych leguánov morských.

20:10 - 20:30 prestávka

20:30 Michal Šváb - Pešia turistika v Kirgizsku
To, čo Kirgizsko stráca na hmatateľnej histórii, dobieha na úrovni nedotknutej prírody. V krajine s počtom obyvateľov ako Slovensko, no so štyrikrát väčšou rozlohou, sa rozhodne tlačiť nebudete. Na neoznačených horských trasách vás potešia i odtlačky kopýt v snehu.
2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky