Finančná abeceda - Katarína Dúbravská - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Viete, ako spoznáte kvalitného finančného odborníka?O tom ako spoznáte kvalitného finančného odborníka, ktorému skutočne ide o to, aby vám pomohol s financiami, sme sa porozprávali s Katarínou Dúbravskou z Partners Group SK.

Ani profesionálne zostavená cesta za dosiahnutím finančných cieľov však nie je zárukou, že ciele sa v budúcnosti skutočne zmenia na realitu. Mať plán je jedna vec, dodržiavať ho je iná. Najčastejší dôvod zlyhávania? Disciplína.
„Žijeme v uponáhľanom svete, kde si často nevieme nájsť čas ani pre seba, nieto ešte na veci, ktoré v nás nevyvolávajú pocit hladu a iných fyziologických potrieb. Financie sú vyššia potreba a často si na ne spomenieme až vtedy, keď je zle. Peniaze je vždy príjemnejšie minúť hneď ako ich odložiť pre budúcnosť.
Finančný odborník je preto tým, kto podporuje klienta v tom, aby bol pri dodržiavaní svojho plánu disciplinovaný, podobne ako tréner vo fitnescentre. Jeho úlohou nie je to, aby svojich zverencov učil konkrétne cviky, ale udržiaval v nich potrebnú disciplínu.“

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky