Celeste Buckingham a O5 a Radeček - Radio VIVA

Prejsť na obsah
O skladbe LOVEní - duetu Tomáša Poláka a Celeste Buckingham.Celeste Buckingham s kapelou O5 a Radeček naspievala pesničku k filmu – LOVEní a do Rádia Viva nám prišli porozprávať detaily z nahrávania skladby.

Binďo si pre hostí pripravil zaujímavé jazykolamy, ktoré boli náročné dokonca aj pre neho. Skladba LOVEní je duet Tomáša a Celeste a vznikol ako úvodná pieseň ku novej romantickej komédii s rovnakým názvom - LOVEní. Celeste prezradila, že ju zaujala demo verzia skladby a myšlienka česko – slovenského duetu, a preto sa rozhodla spoluprácu prijať. Pre obe strany to nebola prvá skladba ku filmu, ktorú vytvorili a teší ich, keď môžu takéto spolupráce prijať.

O5 a Radeček je česká popová kapela, ktorá má na internete milióny videní. Verejnosť si túto kapelu obľúbila vďaka veľkému hitu Vloupám se nebo Praha, ale aj vďaka originálnym koncertom na strechách budov.
Na scéne je už viac ako 25 rokov, stále v rovnakej zostave. Do štúdia Rádia Viva prijal pozvanie spevák kapely – Tomáš Polák.

Celeste Buckingham je finalistkou druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V roku 2012 vydala svoj debutový album Don't Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. Bola porotkyňou slovensko-českej verzie X Factoru. V roku 2013 získala OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Tiež vydala pieseň Gone so svojou mladšou sestrou Carmel Buckinghamovou (15), ktorá si taktiež rozvíja svoju hudobnú kariéru so svojou rockovou skupinou The House United. Celeste momentálne strieda domov na Slovensku a v Nashville, USA. Celeste má rada široké spektrum hudby. Skladá piesne pre seba i pre iných hudobníkov.


Návrat na obsah