Bratislava Mozart Festival 2018 - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Bratislava Mozart Festival 2018

Tajomstvo, humor, dráma, napätie, snivosť, vášeň, otázky a odpovede, neznáme aj známe... Dramaturgia tohtoročného vydania Bratislava Mozart Festivalu, ktorý sa uskutoční v dňoch 26. a 28. októbra a 11. novembra, je naozaj pestrá a zahŕňa okrem Mozartových diel aj skvosty jeho slovenských a českých súčasníkov.

Úvodný koncert sa bude konať už tento piatok 26. októbra od 19:00 a zaznie počas neho Requiem K 626 d mol v Süssmayrovej verzii. Mozart napísal toto veľkolepé dielo na objednávku anonymného zadávateľa, dnes už všeobecne uznaného ako grófa von Wallsegga, ktorý si chcel uctiť pamiatku svojej zosnulej manželky. Päťdielny opus sa vďaka svojej originálnej sonoristike a bohatému vnútornému odkazu vyníma z obvyklého štýlu omší za zomrelých v 18. storočí. Poskytuje tiež mnohé otázky a odpovede, ktoré skladateľ citlivo reflektuje a zvečňuje v tomto čarovnom diele.

Svoje záhady poodhalí v priestoroch Katedrály sv. Martina v interpretácii Sólistov a zboru salzburskej koncertnej spoločnosti a Orchestra 1756 pod taktovkou slovenského dirigenta Mariána Lejavu. Okrem blížiacej sa Pamiatky zosnulých je tohtoročné Requiem venované spomienke na Roberta Žitňanského, ktorý tragicky zahynul po nehode v Bruseli.

Bratislava Mozart Festival 2018 ponúka aj v tomto roku výnimočné koncerty:

26.10. – piatok – 19:00 – Katedrála sv. Martina
Mozart: Requiem – otvárací koncert BAMF 2018
Sólisti Salzburskej koncertnej spoločnosti, Orchester 1756, Chorus XVII, dirigent: Marián Lejava

28.10. – nedeľa – 19:00 – Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
Musica Slovaca et Bohemica – výnimočný koncert #100rokov
Solamente naturali – umelecký vedúci Miloš Valent – husle, Lotz Trio, Róbert Šebesta – klarinet, Marianna Gelenekyová – soprán

11.11. – nedeľa – 19:00 – Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
Mozart v Paríži – záverečný koncert BAMF 2018
Georgia Browne (AU) – flauta, Reinhild Waldek (AT) – harfa
BAMF Orchestra – umelecké vedenie: Martyna Pastuszka (PL) – husle

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky