Barbora Švidraňová - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Barbora Švidraňová o sebe, svojej kapele a divadle 
Luki a Zuzka mali ráno veľmi príjemnú ryšavú návštevu. O svojom koncerte, divadle a prázdninách v Londýne prišla porozprávať herečka a speváčka, Barbora Švidraňová.  

Keďže jej hlasivky nie sú ešte po chorobe úplne v poriadku, musela sa na svojom vlastnom koncerte aj trošku krotiť. Ale prezradila nám, že tam bola fantastická atmosféra a toľko ľudí, koľko ani sama nečakala.  
 
Takisto načrela aj do svojho súkromia a Lukimu a Zuzke povedala, kde (viacmenej) strávila toto leto. Jej fanúšikovia ju môžu momentálne vidieť v divadelnom predstavení Radošínskeho naivného divadla v predstavení „To nemá chybu“ v ktorom hrá trojrolu. Ako sa s tým herečka a speváčka popasovala? To si už vypočujte sami :)

„To nemá chybu“ je horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb.
Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny  životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára. Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. Takmer všetky stretnutia s  osobnosťami  uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie.

Návrat na obsah