Anna Hortová & Miloš Biháry - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Anna Hortová & Miloš Biháry v Bukowski bare

Keďže v Bukowski Bare milujeme dobrú muziku, radi by sme spolu s vami vytvorili tradíciu a ponúkli atmosféru známu z kvalitných malých hudobných klubov kozmopolitných metropolí. Budeme meniť žánre, interpretov, no budeme radi, ak si do klubu nájde vždy cestu päťdesiatka divákov, pre ktorých bude daný večer ušitý presne na mieru.

ANNA HORTOVÁ - spev
Narodila sa v roku 1989 v Ilave a vyrastala v Novej Dubnici, odd roku 2007 žije v Bratislave. Od malička sa venovala hudbe najmä pod vplyvom staršieho brata Juraja, ktorý je klavirista a vedie 40 členný gospelový zbor, ktorý vystupoval v mnohých televíznych projektoch.
Anna 8 rokov chodila na klavír. Od malička spievala v kostole v kapele Boží Šramot, neskôr v zbore The Gospel Family. Popritom vystupovala v rôznych popových projektoch v regióne, takisto pôsobila aj v Trenčianskej nu-jazzovej kapele Nu – sphere. V regióne tiež niekoľko rokov vystupovala v muzikály Pašie, ktoré boli inšpirované motívmi muzikálu Jesus Christ Superstar.
Od roku 2014 sa venuje jazzu. Navštevovala hodiny harmónie u saxofonistu Radovana Tarišku, v súčasnosti sa vzdeláva u klaviristu Ľuboša Šrámka. V oblasti spevu sa školila u Aleny Čermákovej, Lenky Pavlíkovej a Hany Peckovej. Svoje znalosti v oblasti jazzu tiež zdokonalila na Czech jazz workshop v Prahe.
Od roku 2015 sa najviac venuje projektu Anna Hortová & friends, ktorej členmi sú najlepší jazzoví muzikanti v Česku a na Slovensku. Na klavíri Ľuboš Šrámek, kontrabas Tomáš Baroš, bicie Marián Ševčík. Začiatkom roka 2016 bol ich aranž piesne Čerešne ocenený portálom skjazz.sk ako video týždňa.

MILOŠ BIHÁRY - klavír/bandleader
Hre na klavíri sa venuje od svojich 4 rokov. Navštevoval ZUŠ v Trnave. Po ukončení štúdia pokračoval na Konzervatóriu v Bratislave pod vedením Mgr.art Petra Čermana. V rámci štúdia koncertoval viackrát ako sólista so Symfonickým Orchestrom Konzervatória v Slovenskej Filharmónii a získal titul najlepší absolvent klavírneho odboru. Titul laureáta si odniesol zo súťaží ako Nitranska lutna, Schneiderova Trnava , kde získal šesťkrát zlaté pásmo a Bojnice - klavír v modernom rytme, kde 2krát získal 1.cenu a cenu Absolútny víťaz. Na prehliadke Nové tváre jazzu obdržal cenu za presvedčivý inštrumentálny prejav. Získal dva krát 1. miesto a cenu Absolútny víťaz v súťaži Konzervatórii. Okrem toho získal aj cenu Yamaha a ocenenie Viva Musica Grand Prix. Predstavil sa na záverečnom koncerte spolu so Symfonickým orchestrom festivalu Viva Musica. Je držitelom ocenenia na medzinárodnej súťaži Forum per Tasti ana medzinárodnej súťaži v Brne. Taktiež patrí k víťazom projektu ,,Talenty Novej Európy". Nedávno získal mimoriadnu cenu za najlepšieho Slovenskeho účastníka súťaže na Medzinárodnej súťaži J.N.Hummela a 1.miesto na klavirnej súťaži ,,Musica Slovacca”. Momentálne je študentom 1.ročníka na Vysokej škole múzických umení v Bratislave pod vedením prof. Mariána Lapšanského. Koncertoval napr.: Akadémia umení Banska Bystrica, Konzervatórium Praha, festival Viva Musica, JAMU Brno či Universität fur Kunst Graz a i. Okrem vážnej hudby sa venuje aj jazzu. Účinkoval v zoskupeniach ako JMJ trio, v hip-hopovej skupine Delikatesa, pop-funky skupine Chillsband. K jeho klavírnym vzorom patria: Franz Liszt, Fryderyk Chopin, Oscar Peterson či Robert Glasper, Herbie Hancock a i...

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky