Ľudmila Farkašovská - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Ľudmila Farkašovská o plávaní v Dunaji a otužovaní.Ľudmila Farkašovská je síce námestkyňa mesta Bratislavy, no určite nie je nudná. Jej záľuba je odvážne mrazivá. Ľudmila sa venuje otužovaniu vo vode. Ako sa k tomu dostala a ako sa sa jej plávalo v Dunaji v septembri sa rozprávala s Binďom.

Ľudmila Farkašovská je predsedníčkou Komisie verejného poriadku Mestského zastupiteľstva HMSR Bratislava, poslankyňa Miestneho zastupiteľstva v Petržalke.
Svoje detstvo prežila v Kráľovskom Chmelci pri Čiernej nad Tisou. Má vyštudované prekladateľstvo a tlmočníctvo s kombináciou angličtina-arabčina a angličtina-ruština.
Odborná referentka v Technopole bolo jej prvé zamestnanie. Už ako študentka prešla konkurzom do československej televízie, kde hlásala spolu s Milošom Bubáňom a Soňou Mullerovou.
V rokoch 1986-1992 pôsobila ako hlásateľka a moderátorka v Slovenskej televízií. Neskôr robila aj rozhlasovú redaktorku v BBC World Service v Londýne, kde napokon ostala až 5 rokov.
V rokoch 2000-2003 prijala ponuku do televízie Markíza a pracovala tam ako redaktorka hlavného spravodajstva pre zahraničnú politiku. Po pár rokoch odišla do STV moderovať hlavné správy.
Poslankyňou zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja je od roku 2005.


Návrat na obsah