Záhradníctvo Nápadník - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Wind River
Wind River
Originálny názov: Wind River
Žáner: mysteriózny thriller, krimi
Dĺžka (min.): 107
Povodne znenie: Anglický
Premiéra: 16/11/2017
Prístupnosť: 15
Režisér: Taylor Sheridan
Hrajú: Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Graham Greene
Krajina pôvodu / Rok: Veľká Británia, Kanada, USA 2017
Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner – Prvý kontakt, Avengers, Captain America, Mission Impossible,...) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen – Captain America, Avengers, Godzilla), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť...
Režisér a scenárista filmu Wind River Taylor Sheridan (SICARIO) získal ocenenie za tento film v kategórii „Najlepší režisér“ na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes, a zároveň bol nominovaný v kategórii „Zlatá kamera“. Na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch mu bola udelená Divácka cena. Prezident tohto festivalu, p. Jiří Bartoška, udelil Jeremymu Rennerovi za jeho herecký výkon vo filme Wind River Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.  Film Wind River si zároveň získal so svojimi 86% aj divákov a čitateľov portálu csfd.cz a patrí tak medzi ich najlepšie hodnotené filmy.
Hudbu k filmu Wind River zložil Warren Ellis v spolupráci s legendárnym hudobníkom Nickom Caveom.
Po skvelých hodnoteniach zo strany filmových kritikov je film Wind River silným ašpirantom na nomináciu Ceny Akadémie – Oscara 2018!
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky