Víno nás spája - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VINO NAS SPAJA
Víno nás spája
Originálny názov: Ce qui nous lie / Back to Burgundy
Žáner: dráma
Dĺžka (min.): 113
Povodne znenie: Francúzsky
Premiéra: 14/09/2017
Prístupnosť: 12
Režisér: Cédric Klapisch
Hrajú: Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil, Jean-Marc Roulot, Maria Valverde
Krajina pôvodu / Rok: Francúzsko 2017
Jean (Pio Marmai) pretrhol všetky putá, ktorá ho spájali s rodinou žijúcou v Burgundsku a už desať rokov cestuje po svete. Jeho otec ale vážne ochorie a tak sa po rokoch musí vrátiť do krajiny svojho detstva. Je koniec leta, blíži sa vinobranie a po otcovej smrti sa Jean musí spolu so svojimi súrodencami Juliettou (Ana Girardot) a Jeremym (François Civil) dohodnúť, čo bude so zdedeným rodinným vinohradom.
Otec im odkázal vinohrad aj dom s podmienkou, že bez súhlasu oboch súrodencov žiadny z nich nesmie voľne nakladať so svojím podielom a navyše každý má predkupné právo na podiely ostatných. Taktiež musia zaplatiť vysokú daň z dedičstva, čo ich postaví pred dilemu - majú vinohrady, dom aj vinárstvo udržať či predať? Rozhodnúť sa musí hlavne Jean, ktorý zanechal v Austrálii partnerku i syna.
Traja súrodenci tak od vinobrania do vinobrania, počas jedného vinárskeho roka, v rytme striedajúcich sa ročných období postupne upevňujú nielen vzťah k vinohradu ale aj vzťahy medzi sebou a medzi svojimi najbližšími. Postupne ich spojí spoločná práca, spomienky na prežité detstvo a predovšetkým ich láska k vínu a vinárskemu remeslu.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky