Telo ako nástroj - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Telo ako nástroj

Novovzniknutá umelecká platforma c/LAP v spolupráci so Štúdiom 12 Bratislava pozývajú na intenzívny 6-dňový workshop v Bratislave vedený skúsenými umelcami a pedagógmi Juliannou Bloodgood (USA), Rafałom Habelom (PL) z divadla Pieseň Kozla (Song of the Goat Theatre) a Milanom Kozánkom (SK) z Tanečnej spoločnosti Artyci, pod umeleckou supervíziou režiséra a hudobného skladateľa Andreja Kalinku (SK) z umeleckého zoskupenia Med a prach. Workshop je určený pre hercov, tanečníkov, performerov a študentov umeleckých škôl.

Telo je východiskom a vstupnou bránou k umeleckých zručnostiam a tvorivým zdrojom každého umelca, rovnako herca, tanečníka ako aj hudobníka alebo výtvarníka. Telo teda bude prvotným predmetom skúmania pre oblasť pohybu, hlasu a dychu. Cez objavovanie základného oporného systému ľudského tela, čiže kostrovej štruktúry, a intenzívnym skúmaním pôvodu zvukov a fenoménu hlasu, budeme počas workshopu rozvíjať fyzické a hlasové improvizácie. Dôsledným prepojením tela s hlasom a cez fyzické prežívanie zvuku môžeme vnímať novú fyzikalitu. Cez plynutie pohybu a dychu príde k rozozvučeniu kostí a tkanív, čím vytvoríme podmienky pre vnútorné pochopenie a prepojenie pohybu a zvuku. Táto práca nám tak ukáže nové možností piesne, textu a pohybových a hlasových vyjadrení.

Denný priebeh workshopu bude rozdelený dvoch fáz. V rannej časti sa budeme sústrediť na praktické cvičenia, venovať sa fyzickým a zvukovým technikám. Zameriame sa na posilnenie kostrového systému, prácu na vedomom usporiadaní tela a na správne využívanie fyzio-dynamiky. Oboznámime sa s cvičeniami, ktoré pomáhajú vytvoriť otvorený a expresívny zvuk. Dôležitou súčasťou bude vnímanie a reagovanie na impulzy, ktoré vznikajú vo vnútri nášho tela.
Poobedná časť workshopu bude venovaná tvorivému procesu a výskumu. Budeme skúmať telo a zvuk cez prácu v skupine. Skupinová práca je základným zdrojom Divadla Pieseň Kozla (Song of the Goat Theatre) a ich divadelného inovátorského procesu. Súčasťou tejto časti workshopu bude aj výskum polyfonického spievania a rôznych postupov a techník s ním súvisiacich.

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky