Slovensko očami fotografov agentúry Bilderberg - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Slovensko očami fotografov agentúry Bilderberg

Neznáme Slovensko - výstava predstavuje  fotografie autorov z  renomovanej agentúry Bilderberg z Hamburgu, ktorej zakladateľom je Slovák Andrej Reiser a jediným členom, nežijúcim v Nemecku, bol ďalší Slovák Karol Kállay. Tvorili ju špičkoví fotografi a už od jej vzniku bolo zrejmé, že svojím osobitým poňatím a prístupom k fotografii nie je bežnou fotografickou agentúrou. Jej členovia pracovali pre najprestížnejšie svetové magazíny a viacerí z nich  získali ceny na súťaži World Press Photo.
Každý z členov Bilderbergu je výraznou individualitou s vlastným, špecifickým rukopisom a fotografickým videním. Spája ich predovšetkým klasická tradícia fotoreportáže na najvyššej úrovni.
Bilderberg je na medzinárodnej fotografickej scéne značkou kvality. O to vzácnejšie je, že na pozvanie vtedajšieho Ministerstva medzinárodných vzťahov prišli v r. 1992 na Slovensko dvadsiati fotografi Bilderbergu a ako sami potvrdili: v takom počte sa ešte nikdy nezišli, ani na valnom zhromaždení vlastnej agentúry.
Všetci bez výnimky pracovali na Slovensku bez nároku na akýkoľvek honorár.
Autori/ Authors: Andrej Reiser, Dorothea Schmid, Frieder Blickle, Georg Fisher, Gerhard Schafft, Hans Madej, Joachim Ellerbrock, Karol Kállay, Klaus Bossemeyer, Klaus D. Francke, Milan Horacek, Nomi Baumgartl, Reiner Drexel, Renate von Forster, Till Leeser, Walter Schmitz, Wolfgang Kunz, Wolfgang Volz
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky