Rytieri na Devíne - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Rytieri na Devíne.

Rytieri na Devíne – séria celodenných podujatí, počas ktorých Vás vtiahneme do histórie. Každú prvú nedeľu v mesiaci máj – september prinášame malým i veľkým návštevníkom nahliadnutie do minulosti, do čias odvážnych pánov a krásnych dám. Hlavným programom každého dňa je rytiersky turnaj na koňoch. Podujatie pre Vás pripravuje Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel.

Termíny:
7. máj 2017 – obdobie gotiky
4. jún 2017 – obdobie antického Ríma
2. júl 2017 – obdobie 30-ročnej vojny a tureckých vpádov na územie Uhorska
6. august 2017 – obdobie antického Ríma
3. september 2017 – obdobie gotiky

V prvú júlovú nedeľu – 2. júla 2017 – si na Devíne pripomenieme obdobie 30-ročnej vojny (väčšine divákov je známy pojem “mušketier”).  Rovnako si pripomenieme aj udalosti, ktoré boli spojené aj s dobýjaním nášho územia Turkami. No nemusíte mať obavy – popri vojenských témach Vám predvedieme aj dostatok krásy a humoru :)

♠  10,00  – otvorenie brán hradu Devín pre verejnosť
♠  11,00 – otvárací ceremoniál – cvičenie janičiarskej jednotky
♠  12,00 – “Abdank” – humorné šermiarske predstavenie o mušketieroch, keď je obdobie mieru
♠  13,00 – orientálne tance
♠  14,00 – “Hrdinovia protitureckých bojov” – predstavenie plné šermu, kaskadérskych výkonov a spomienok na reálne osobnosti, ktoré kedysi bránili územie Uhorska pred Turkami
♠  15,00 – “O príšerne krásnej princeznej” – veselé bábkové divadielko
♠  16,00 – historický šaško Fjodor, ktorý sa teší obľube veľkých i malých divákov
♠  16,45 – “Bubny a poľnice” – nahliadnutie do obdobia 30-ročnej vojny, predstavenie jednotky mušketierov a pikanierov, ukážky jazdeckých zručností, veľký stret peších armád, boje jazdcov a pešiakov
♠  18,30 – záverečný ceremoniál
♠  19,00 – uzavretie hradu

Počas celého dňa sa môžete odviezť na živom alebo drevenom koni, navštíviť remeselné stánky, dobovú mučiareň či strelnicu, zastaviť sa pri stánku s občerstvením či v čajovni, alebo si prezrieť celý hrad Devín. Tu dávame do pozornosti, že nanovo je sprístupnená horná časť hradu, takže si môžete vychutnať pohľad na šíre okolie z takmer vtáčej perspektívy.

2017 © INTERSONIC RÁDIO VIVA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky