Rómeo a Júlia - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Rómeo a Júlia

Slávny francúzsky muzikál Gérarda Presgurvica nadchol milióny divákov na celom svete. Od parížskej premiéry v roku 2001 ho videli milióny divákov vo Francúzsku, Švajčiarsku, Kanade, uviedli ho v Antverpách, Londýne, Amsterdame, Budapešti, Moskve, Viedni, Bukurešti, Soule, čínskom Taipei, v Japonsku aj v Šanghaji.
Slovenskí diváci sa tak opäť môžu tešiť na slovenskú verziu v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka, o preklady textov sa postaral Ľubomír Feldek a o hudobné naštudovanie Ľubomír Dolný.
Príbeh lásky veronských milencov Rómea a Júlie, ktorých zahubila nenávisť ich rodín, pozná každý vďaka geniálnemu dramatikovi Williamovi Shakespearovi, ktorý svoju hru ukončil slovami: „Naveky najsmutnejší! Taký je / ten príbeh Romea a Júlie". Nečudo, že už vyše 400 rokov neopúšťa Shakespearova hra javiská a veľa ráz ju sfilmovali či zhudobnili. Francúzsky muzikál Gérarda Presgurvica je v súčasnosti jej najlepším hudobným spracovaním a piesne z neho obleteli celý svet.
Chytľavé melódie, dramatická zápletka a mimoriadne náročné choreografie - to všetko je zárukou kvalitnej zábavy a silných emócií.

Osoby a obsadenie:
Rómeo: Makranský Peter
Vyskočil Patrik

Júlia: Nela Pocisková
Dang Van Romana
Drínová Miroslava
2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky