Predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai” - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai”

Veľvyslanectvo Japonska v SR si Vás dovoľuje pozvať na predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai” v podaní pani Teru Ogawa, hlavnej majsterky a vedúcej školy Ogawa, ktoré sa uskutoční v stredu, 13. septembra 2017. Predstavenie je jedinečnou príležitosťou pre bratislavské publikum zoznámiť sa s tradičným japonským tancom v podaní iemota štvrtej generácie, vedúcej a nositeľky tradície jednej z najstarších škôl japonského tanca. Škola Ogawa je jednou z najstarších škôl klasického japonského tanca kamigatamai. Bola založená v 18. storočí. Tanec “kamigatamai” vznikol o oblasti Kamigata (Kjóto – Ósaka) v období Edo (16. storočie), kedy v krajine prekvitali tradičné japonské umenia ako čajový obrad, ikebana, drevorezy ukiyo-e, či poézia haiku.
  Kamigatamai vychádza z pohybov tanca divadiel nó, kjógen a kabuki. V týchto divadelných formách účinkovali tradične muži, ale tanec kamigatamai je doménou žien. Tanečnica sa prostredníctvom pomalých krokov snaží o vyjadrenie svojich vnútorných pocitov. Hlavnými ingredienciami tohto tradičného tanca sú jemnosť, elegancia, citlivosť, ale i vnútorná sila ženy. Kamigatamai sa často predvádza za hudobného sprievodu trojstrunného nástroja šamisen a skladieb džiuta, ktoré majú rovnako pôvod v oblasti Kamigata.

Iemoto Teru Ogawa, vedúca a nositeľka tradície školy klasického tanca Ogawa
1994    stáva sa učiteľkou školy Ogawa
2000    je menovaná nástupníčkou 3. iemota školy Ogawa
2006    stáva sa 4. iemotom - vedúcou a nositeľkou tradície školy Ogawa
  Pani Teru Ogawa vystupuje na scénach ako v Japonsku, tak i v zahraničí. Okrem toho sa venuje pedagogickej činnosti, vyučuje ako žiakov, tak aj učiteľov školy Ogawa. Účinkovala v Londýne, Prahe, či Pardubiciach, zúčastňuje sa na tanečných festivaloch a súťažiach nielen ako umelkyňa, ale i ako porotkyňa.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky