Peter lipa v dúbravskom amfiteátri - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Peter Lipa v amfiteátri Dúbravka

Podujatie s voľným vstupom vzniklo spoluprácou tejto mestskej časti a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Spevák Peter Lipa
Džezový večer s Petrom Lipom a jeho skupinou pripravujú organizátori v bratislavskej Dúbravke. Podujatie s voľným vstupom vzniklo spoluprácou tejto mestskej časti a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, ktoré v meste organizuje Kultúrne leto a Hradné slávnosti.
Prešovský rodák Peter Lipa (1943) už od štúdií na Stavebnej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej (1962-1968) pôsobí v Bratislave. Spevák a skladateľ je dlhodobo najznámejším a najúspešnejším slovenským džezovým interpretom. V ankete časopisu Jazz Forum, ktorý vydáva Medzinárodná džezová federácia, sa najmä v 80. rokoch umiestňoval na popredných priečkach rebríčka najlepších európskych džezových spevákov.
Je tiež organizátor medzinárodného festivalu Bratislavské jazzové dni a iných hudobných podujatí. V speváckom repertoári má tradicionál, swing, moderný džez, latinskoamerický džez, džezový šansón, spirituál, funk, ale aj rock a popové vplyvy. Podieľal sa na vydaní vyše 20 albumov s rôznymi hudobníkmi.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky