Mesiac fotografie 2017 - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Mesiac fotografie 2017

V galériách a múzeách Bratislavy sa počas 27. ročníka festivalu Mesiac fotografie opäť množstvo individuálnych a kolektívnych výstav od autorov z celého sveta.
30 individuálnych a kolektívnych výstav z 18 krajín sveta. 27. ročník festivalu Mesiac fotografie je nielen žánrovo pestrý, ale najmä bohatý na významné fotografické osobnosti. Medzi dve tohtoročné svetové žijúce legendy vo fotografii patrí americký fotograf agentúry Magnum Photos Bruce Gilden, jeden z najlepších pouličných fotografov sveta. Vystaví sériu portrétov Krásna katastrofa, ktoré vznikli na newyorských uliciach v osemdesiatych rokoch. Ďalšou hviezdou je japonský fotograf Nobuyoshi Araki a jeho zatiaľ posledná séria EroReal, zachytávajúca ženského telo v bezhraničnej erotickej fantázii. Výstava bude prístupná len návštevníkom nad 15 rokov.
Festivalový program je rozdelený do štyroch tematických okruhov. Z dejín fotografie je to fínska kolektívna výstava Mystika montáže pozostávajúca z pohľadníc zo začiatku 20.storočia, ktoré prenesú divákov do ranej éry fotografického priemyslu. Predstavíme aj tvorbu Ivana Matejku, výrazného fotografického talentu, ktorý sa už v mladosti stal priekopníkom výtvarne orientovanej fotografie na Slovensku. Z historickej fotografie sa predstaví aj Miloš Alexander Bazovský a Gustáv Matz.
Ďalší blok výstav bude venovaný rôznorodosti kultúr.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky