Malacká šošovica - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Malacká šošovica

Aj vy už máte dosť sériovej výroby a radi sa prezentujete niečím originálnym? V Malackej šošovici dostanú šancu ukázať malackej verejnosti svoju handmade produkciu mnohí šikovní Malačania, o ktorých zručnosti vie len blízke okolie. Malacká šošovica má spájať občiansky sektor v Malackách, podporiť spoluprácu organizácií, ktoré v meste pôsobia.

Malacká šošovica je celodenným podujatím. Srdcom sú trhy na Kláštornom námestí, ktoré majú podporiť najmä miestnych producentov a predstaviť šikovných ľudí z  Malaciek a okolia. Chceme oživiť mestský verejný priestor, otvoriť námestie a priľahlé ulice pre ľudí a vytvoriť tak miesto pre stretnutia a zážitky.

PREČO PRÁVE ŠOŠOVICA?
„Išeu Macek do Mauacek…“ spieva (nielen) celé Slovensko. Ľudovú pieseň o Mackovi, ktorý k nám prišiel mlátiť šošovicu, nič v známosti Malaciek u Nemalačanov neprekoná. Preto. Šošovica ako zázračný zdroj energie a podľa ľudovej tradície aj hojnosti je tým správnym symbolom na spájanie všetkých týchto aktivít do pravidelných podujatí, ktoré prispejú k obnove lokálnych trhov pre sezónnych potravinových producentov, farmárov, záhradkárov, remeselníkov.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky