Letná noc - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Letná noc

Na začiatok októbra tohto roku pre všetkých priaznivcov DIVADLA KOMÉDIE a kvalitnej zábavy pripravili novú – celoslovenskú premiéru komédie s pesničkami, dvojice britských autorov: DAVID GREIG – GORDON McINTYRE: LETNÁ NOC.
LETNÁ NOC je originálna komédia o generácii štyridsiatnikov – outsiderov, ktorí sa uprostred jednej noci – ale aj uprostred svojich životov a vzťahov – vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú. LETNÁ NOC je mierne zamotaný príheh o náhodnom stretnutí nesúrodého páru, ktorý spája životný pocit večnej nespokojnosti a hľadania. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. Divadelná hra v sebe spája dramatickú rovinu, bizarnosť situácií príbehu, s jej stand-up rozmerom. Dopĺňa ju dominantná hudobná zložka predstavenia – v tomto prípade živá hudobná produkcia.
Nikdy nekončiaci žúr letnej noci. Prudko dojímavá gangsterka! Jedinečný divadelný komiks! Inscenácia, ktorá v jednotlivých scénach strieda zábavné situácie, iskrivé dialógy, nepredvídateľné pointy, dramatické zvraty, romantické momenty... Ľudskosť, sentiment aj ironický cynizmus. A to všetko spoluvytvára dynamicky pulzujúci tok inscenácie. Navyše, pripomenie divákom nejeden povedomý moment z ich života. Na záver ponúkne katarziu nadhľadu, životného sarkazmu a porozumenia so všetkými „nedokonalými“ smrteľníkmi. S tými, ktorých je na svete väčšina. Teda – s nami!

V hlavných úlohách: Kristína Farkašová a Marcel Ochránek
Ďalej hrajú a naživo muzicírujú: Tomáš Michalčák, Štefan Tomko
Preklad: Alexandra Ruppeldtová
Dramaturgia: Adam Gold
Texty piesní: Peter Uličný
Hudobné naštudovanie: Tomáš Michalčák
Vokálna príprava: Lenka Paulíková
Scéna a kostýmy: Dorota Cigánková
Réžia: Svetozár Sprušanský

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky