Lavagance - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Lavagance

Lavagance je slovenská indie-popová skupina z Bratislavy. V ich hudbe sa často miešajú prvky popu, indie rocku a elektroniky. V roku 2006 vydali prve EP Back to Attraction obsahujúce 6 skladieb. Videoklip k skladbe Miles v réžii Braňa Špačeka bol v rotácii na MTV Europe. V roku 2006 získava skupina ocenenie Aurel Award za najlepši alternatívny album, najlepši videoklip k skladbe Miles a ocenenie za najlepšiu novú skupinu.
V roku 2007 vydáva skupina svoj druhý štúdiový album Orthodox Experience, ktorý je vyhlásený poslucháčmi rádia FM za najlepši Slovenský album. V roku 2008 skupina oznamuje kooperáciu s Britským skladateľom, hudobníkom a producentom Eddiem Stevensom známym hlavne z projektov Freakpower- neskôr známy ako Fatboy Slim, Moloko, ci Zero7.
Prvým výsledkom ich spolupráce bola skladba Blood v roku 2009, po čom nasledoval aj celý štúdiový album I Like This Temper. Ďalším albumom vydaným v roku 2009 je štúdiová nahrávka Divine Darkness tentokrát pod produkciou samotnej skupiny. Posledným albumom skupiny Lavagance je album Halfway to the grave z roku 2015, obsahujúci úspešné single Gabriel, Princess of the Light, ci Make me Smile.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky