Klamstvo - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Klamstvo

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Vychutnajte si divadelnú komédiu, ktorá sa, tak ako náš život, odohráva medzi týmito dvomi mantinelmi. Herecký koncert o živote na hrane predvedú výborní Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun.
Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia pred morálnu dilemu: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť, kde začína lož a kde končí pravda?
“Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna - pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností. Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde,” hovoria tvorcovia predstavenia, ktorého réžie sa zhostil Eduard Kudláč.

účinkujú:
Emília VÁŠÁRYOVÁ / Milan KŇAŽKO
Gabriela ŠKRABÁKOVÁ / Peter ŠIMUN

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky