John Godber Vyhadzovači - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
John Godber: Vyhadzovači

Zažite s nami strhujúcu atmosféru piatkovej noci, plnú erotiky, zábavy a alkoholu. Komédia sa odohráva v priestoroch predmestskej diskotéky - na mieste, kde si rebelantská a odcudzená mládež vybíja svoje frustrácie. Prostredníctvom štyroch vyhadzovačov (stvárňujúcich aj plejádu ďalších postáv) máme postupne dočinenia so skupinou živočíšnych mladíkov, ktorí tu míňajú celotýždňové vreckové na lacné pivo a mastný fast food s ich uchichotanými dievčenskými náprotivkami, čo sa napokon vždy opijú a zle skončia v zúfalej honbe za zábavou.
V rýchlom tempe sa štyria herci s virtuóznou ľahkosťou pohybujú z jednej provokatívnej akcie - a zároveň zo stvárnenia jednej postavy - do ďalšej, až napokon vytvoria portrét generácie odsúdenej na neutešenú súčasnosť a ešte neutešenejšiu budúcnosť.

O autorovi:
John Godber (1956) predstavuje novú vlnu v anglickom divadle. Podobne ako jeho slávni predchodcovia - Osborne či Pinter, tú vlnu svojou osobitosťou sám spustil. Ako skutočný divadelník – začínal ako herec – musel svoj štýl obhajovať od zadných miestností anglických provinčných krčiem cez slávne scény West Endu až po americkú Broadway.Spolieha sa na malé, komorné obsadenie – štyria, piati herci, ktorým zverí mužské aj ženské role. A musia vytvoriť atmosféru preplneného baru či autobusu. Detailná znalosť prostredia je v takomto prípade nevyhnutná.Godber dokonale pozná nielen zákulisie divadla, ale očividne aj atmosféru nočného života. A tak neprekvapí, že krátko po sebe napísal dve úspešné hry – Barmanky a Vyhadzovačov. Jednu venoval ženám, druhú mužom. Nová scéna si na činoherné otvorenie Olympie zvolila náročný projekt- a ako to už s Godberom chodí – to hlavné necháva na hercoch... a na našu fantáziu.

Osoby a obsadenie:
Eric: Vladislav Plevčík
Judd: Dávid Hartl
Ralph: Tomáš Majláth
Les: Lukáš Pišta

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky