Jiří Stivín – Stivín večne živý - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Jiří Stivín – Stivín večne živý - 50+25

Koncert je zameraný na interpretáciu jazzovej hudby, ľudových piesni, vlastných skladieb a improvizácií za vopred pripravených základov. Jeho tvorivý prístup k hudobnému materiálu v nejednom ohľade prekračuje obecné zažité predstavy o jazze a zároveň rúca hranice medzi jednotlivými hudobnými žánrami. Koncert rúca akékoľvek hranice – máte otázku dostanete odpoveď, máte chuť hrať hráte, máte chuť tancovať tancujete.
Scéna je malá obyvačka, kde ma divák možnosť dokonca si aj zaimprovizovať s J.Stivínom. Scenár predstavenia nie je nikdy istý a vždy to dopadne inak:)

Jiří Stivín – Fenomén
významný český jazzový hudobník, multiinštrumentalista a skladateľ, pôvodným povolaním filmár (kameraman), rocker skupiny Sputnici, spoluzakladateľ kvarteta Jazz Q, najlepší jazzový saxofonista roku 1967, študent Královskej akadémie v Londýne, dirigent činoherného orchestru Národného divadla, opakovaný víťaz flautovej kategórie v európskych anketách Jazz Forum, absolvent filmové fakulty a hudobnej kompozície na AMU v Prahe, učiteľ, člen a iniciátor najrôznejších formácií od jazzu cez „vážnohudobné experimenty až k tzv. staré hudbe improvizátor, showman, tvar zo svetových scén, jam sessions i z koncertu za večeru v dedinskej krčme– to všetko a ešte mnoho viac je fenomén "STIVÍN"
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky