Jetbone - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Jetbone

Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v stredu,  2.8.  do Bratislavy mladých, škandinávskych predstaviteľov južanského rocku, švédsku kapelu Jetbone.
Kapela Jetbone vznikla v roku 2008 v meste Sundsvall, v centrálnom Švédsku na pobreží Botnického zálivu. Spočiatku mali názov Degeneration a ich hudobná orientácia sa pohybovala na pomedzí punku a garážového rocku. Práve zmena tejto orientácie smerom k južanskému rocku, funku, soulu a blues a vplyv skupín, ako Rolling Stones , Lynyrd Skynyrd, či Black Crowes, viedli aj k zmene názvu. Svojim neustálym koncertovaním si vyslúžili charakteristiku ako „ najtvrdšie pracujúca kapela v Sundsvalle“. Skupinu tvoria – spevák a gitarista Alin Riabouchkin, basgitarista Gustav „Gurten“ Sjödin, sólový gitarista Sebastian Engberg, klávesák Rasmus Fors a bubeník Albin Linder. Nahrali a vydali zatiaľ dva albumy, prvý eponymný v roku 2012 a druhý „Magical Ride“ v roku 2015.

Múzeum obchodu chce byť skutočne živým múzeom, byť čo najbližšie k ľuďom. Prilákať ich do múzea, aby prišli do kontaktu s predmetmi, ktoré sa viažu ku konkrétnym osudom ľudí, firiem, značiek, produktov a obchodu, ktorý je ľuďom každodenne blízky. Popri histórii chce osloviť aj niečim súčasným, viažucím sa bezprostredne k dnešku a tým je rocková, či bluesová hudba. Ponúkame jej „prijímanie“ priamo v stálej expozícii, kde návštevníci zažijú bezprostrednú blízkosť s hviezdami, slovenskej, českej, ale aj zahraničnej rockovej, bluesovej, folkovej, či alternatívnej scény, na najvyššej úrovni.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky