Erik Rothenstein Band & Ester Wiesnerová - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Erik Rothenstein Band & Ester Wiesnerová

V stredu 16.8. sa o 20.30 hod predstaví na nádvorí Zichyho paláca Erik Rothenstein band a Ester Wiesnerová.
Mladá speváčka Ester Wiesnerová sa spojila s barytónovým saxofonistom Erikom Rothensteinom a spolu ponúkajú svoj pohľad na tradíciu jazzu. Ester sa venuje aj skladateľskej činnosti, kde reflektuje aj tradíciu slovenského folklóru. Svoje miesto v toto projekte majú aj autorské kompozície Erik Rothensteina, ktoré sú upravené a“šité“ na mieru pre Ester. Skladby sú po aranžérskej stránke pestré, harmonicky a rytmicky nápadité. Skupina používa rôzne groovy baritónového saxofónu a kontrabasu alebo upravuje harmóniu kompozícii a používa„malokapelové“ tutti pasáže. Projekt sa vyznačuje zaujímavým konceptom a sviežim prístupom kjazzovej tradícii, ktorý upúta nielen fanúšikov tohto žánru, ale i širšie spektrum poslucháčov.

Ester Wiesnerová (1994) je speváčka a skladateľka, ktorá sa venuje džezu a jeho spojeniam s inými žánrami (world music, klasická hudba a i.). Sama však tvrdí, že nie je dôležitý žáner alebo forma, ale to čo hudba v ľuďoch vyvolá, zanechá a zmení. Ako štipendistka sa dostala na workshopy na Cypre, v Taliansku, v Čechách a na Slovensku. Verejnosti sa stala známa hlavne cez televíznu súťaž Hlas Československa, no aj dobrovoľníckymi aktivitami. Momentálne šuduje na Berklee College of Music v Bostone, USA, kde dostala štipendium na ukončenie magisterského titulu.

Erik Rothenstein Band
Kapela pod vedením barytónového saxofonistu pôsobí už viac ako 15 rokovna jazzovej scéne. Koncertovala na rôznych festivaloch a koncertoch po celej Európe. Spolupracovala s rôznymi domácimi i zahranićnými hosťami. Sústredí sa na vlastné autorské moderné jazzové kompozície v spojení so stredoeurópskou hudobnou tradíciou. Skupina vydala 4 albumy a pravidelne sa snaží dopĺňať svoj repertoár o nové skladby a spolupracovať s rôznymi hosťami. V marci skupina koncertovala v Mexiku a Guatemale. Po tejto latinsko-americkej šnúre má v pláne spolupracovať s rôznymi spevákmi na novom projekte Erik Rothenstein Band meets Singers.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky