Drevený koník - Biele divadlo - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Drevený koník - Biele divadlo - Noc divadiel

Experimentálna adaptácia klasického príbehu od klasického autora. O tom ako po niečom vždy túžime a aké je to priblížiť sa k tomu. Aj keď niektoré veci sú vždy len drevený koník. ... ale budú tam aj Montekovci aj Kapuletovci a aj tí dvaja tragédi.

Dramatizácia a réžia: Tomáš Hájek
Hrajú: Matúš Kempa, Katarína Krajčovičová, Filip Petráš, Viktor Gubka, Samuel Zahradník, Peter Hornáček

Už ôsmy raz Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky.
Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá a umelecké školy otvoria 18. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov po celej Európe. Noc divadiel je výnimočné podujatie aj tým, že okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory a vytvára tak veľkú divadelnú rodinu.
„S divadlom do nekonočna“ – také je heslo ôsmeho ročníka noci otvorených divadiel. Podujatie je venované všetkým priaznivcom divadla a netradičným programom sa snaží prilákať aj tých, ktorí cestu do divadla nachádzajú zriedkavejšie. Noc divadiel 2017 v sebe nesie prísľub, že vás divadlo bude sprevádzať za hranice tradičného zážitku a vytvorí spomienku, ktorá pretrvá ešte veľa nocí.
Program Noci divadiel 2017 sa bude odohrávať v 23 slovenských mestách a 51 divadlách, kultúrnych centrách a umeleckých školách po celom Slovensku. Ani tento rok nebudú chýbať Slovenské národné divadlo, Štátne divadlo Košice, Slovenské komorné divadlo Martin, Bábkové divadlo na Rázcestí, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, Bábkové divadlo Žilina, Divadlo Jána Palárika v Trnave či Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Štúdio 12, Divadlo Nová scéna a mnohé ďalšie. Noc divadiel je výnimočné podujatie, ktoré vytvára veľkú divadelnú rodinu a okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory. Už tradične sa zúčastnia ochotnícke súbory z Kladzian, Malaciek, zo Semerova a iné. Na svoje si prídu malí i veľkí, priaznivci komédie i tragédie, obdivovatelia tanca i pohybového divadla.
Divadlá a kultúrne centrá pripravili okrem dobrého divadla aj množstvo sprievodného programu – výstavy, videoprojekcie, rozhovory s divadelnými osobnosťami, divadelné kvízy, workshopy, koncerty. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať a zapájať sa do diania, či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom počas celej noci.
Divadlo má moc posúvať hranice a pripraviť neopakovateľný zážitok všetkým, ktorí v tretiu novembrovú noc obetujú spánok a prídu ponocovať do divadla.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky