Dalibor Karvay - Souvenirs - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Dalibor Karvay - Souvenirs

Husľový virtuóz Dalibor Karvay a klavirista Daniel Buranovský vystúpia v novembri na koncertoch v Bratislave, Trnave a Košiciach. Predstavia na nich repertoár z nového CD albumu Souvenirs, ktorý vznikol pri príležitosti udelenia Ceny Ľudovíta Rajtera za rok 2016 Daliborovi Karvayovi. Návštevníci si na koncertoch vypočujú interpretačne náročné, avšak zároveň poslucháčsky vďačné virtuózne husľové kompozície (napr. Meditáciu z opery Thaïs J. Masseneta, Carmen-fantáziu F. Waxmana, Sonátu č. 2 S. Prokofieva, Souvenir L. Kupkoviča, Rondo romantico Ľ. Rajtera).
Obzvlášť Waxmanova Carmen-fantázia je pre interpretov mimoriadnou výzvou. Dalibor Karvay: „Skladba patrí skutočne medzi technicky najnáročnejšie a veľmi často sa objavuje na súťažiach. Patrí k mojim najobľúbenejším. V roku 2002 som s ňou vyhral Cenu Eurovízie v Berlíne, koncert sa konal v Konzerthause, takže sa mi s ňou spájajú veľmi pozitívne emócie.“
Súčasťou koncertu v Primaciálnom paláci v Bratislave bude aj slávnostné odovzdanie Ceny Ľudovíta Rajtera za rok 2016. Po skončení všetkých troch koncertov bude nasledovať prezentácia nového CD Souvenirs a autogramiáda Dalibora Karvaya a Daniela Buranovského. Autorom fotografií sprevádzajúcich propagačnú kampaň koncertov je Peter Brichta.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky