Déjà vu - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Déjà vu

Humorne-krehké podobenstvo o tom, čo pre človeka znamená láska a na základe čoho môže človek omladnúť.
Fantaskné postavy výnimočnej Maaty a Arfa kreslia ich hereckí predstavitelia Jana Lieskovská a Paľo Plevčík ako krehko-smiešnych ľudí-neľudí. Utrpeli šok z toho, že aj výnimočné danosti vedia privodiť „negatívne javy“, schopnosti sa v nich zablokovali, Maaty a Arf nemôžu žiť ako do teraz. Jediné, čo im zostalo, je ich vzťah.
Je to závod o to, čo príde skôr – vyrovnajú sa s vinou, nájdu sami seba alebo stratia trpezlivosť s tým druhým a opustia sa. Je to závod o ČAS… a o PREDSTAVY o živote…
Inscenácia Déjà vu vznikla na základe poviedkovej tvorby Miloša Janouška, ktorý je známy najmä ako pesničkár, no je to aj vtipno-krehký básnik a autor próz na pomedzí patafyziky a fantastiky, ktorý však aj v tejto tvorbe nezaprie aktuálnosť pesničkára.
Autorka hry a dramaturgička Viki Janoušková si povyberala poviedky, zdramatizovala ich a vytvorila celostný príbeh akejsi grotesknej feérie „pre dve postavy a kúzla“.
Inscenácia Déjà vu v réžii Róberta Horňáka kreuje svet krehko-smiešnej až grotesknej feérie o strachu z výnimočnosti, destilovaní času, zhmotňovaní predstáv a mnohom inom…

Autori: Miloš Janoušek – Viki Janoušková
Hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová/Juliana Hamranová
Dramaturgia: Viki Janoušková
Scéna a kostýmy: Jakub Branický
Hudba: Matej Haas
Hudobno-výtvarné objekty: Zoli Boráros, Braňo Riečičiar, Matúš Roman
Efekty: Adriana Geričová
Produkcia: Matej Chudic
Réžia: Róbert Horňák

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky